18:30
Mercedes-Benz Aréna Stuttgart

VfB Stuttgart – FC Bayern

0 : 5 (0 : 1)

Na v týždni vložený zápas 16.kola Bundesligy proti VfB Stuttgart nastúpili naši chlapci v Mercedes-Benz Aréne v základnej zostave: Neuer – Pavard, Süle, Hernández, Davies – Roca, Musiala – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

12min – Lewandowského strelu domáci brankár pohodlne chytá.
19min – Gnabry sa pokúsi prelobovať brankára Floriana Müllera, ten jeho pokus boxuje do bezpečia.
26min – Marmousch po súboji so Sülem v šestnástke padá. Pád ale prifilmuje a penalta sa nepíska.

27min – striedame zraneného Comana za Saného.
30min – Saného strelu domáci brankár chytá. Pavardovu strelu zblokuje Ito na roh.
37min – domáci brankár chytá strelu Saného.
40min – 0 : 1 Sané prihráva Gnabrymu a ten krížnu strelou prekonáva domáceho brankára.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – koniec 1.polčasu.

48min – Endo sklepne loptu pre Förstera, ktorého strelu Neuer chytá.
53min – 0 : 2 Roca vybojuje loptu v strede poľa a prihráva Müllerovi. Ten následne pošle prihrávku, ktorú Lewandowski prepustí na Gnabryho a ten si zasekne Antona a obstrelí brankára Floriana Müllera.
55min – Davies vidí žltú kartu za hru rukou.
63min – domáci dvojnásobne striedajú. Förstera za Führicha a Coulibalyho za Katompa Mvumpa.
64min – Karazor vidí žltú kartu za faul na Saného.
69min – 0 : 3 Gnabry pošle dlhú centrovanú loptu na Lewandowského. Ten si loptu spracuje, uvoľní sa cez Antona a prelobuje brankára Florian Müller.
72min – 0 : 4 Musiala vybojuje loptu pri našej šestnástke a prihráva ju Sülemu. Ten pošle dlhý pas na Gnabryho, ktorý prihrávkou pred bránku nachádza Lewandowského a ten v sklze prekonáva domáceho brankára.
74min – 0 : 5 Sané v stredovom kruhu vybojuje loptu a niekoľko krát si ju vymení s Gnabrym. Ten ju následne prihráva do strany Müllerovi, ktoré center domáci brankár iba vyrazí ku Gnabrymu a ten už loptu pohodlne pošle do siete.
75min – obe mužstvá striedajú. Naši Gnabryho za Tillmana a Rocu za Nianzouho a domáci Mangalu za Faghira.
78min – dvojnásobne striedame. Müllera za Cuisanca a Daviesa za Omara Richardsa.
83min – Lewandowského strela trafí tyč domácej bránky.
84min – domáci striedajú Marmousha za Tibidiho.
90min – hlavný rozhodca bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia.

Julian Nagelsmann: „V druhom polčase sme hrali neuveriteľne dobre. Po okamžitých ziskoch lopty padli tri góly. Málokedy chválim jedného hráča pred tímom, ale dnes si to Marc (Roca) zaslúži. Prísť dnes a hrať spôsobom akým hral, ako bojoval, ako zrýchľoval, to malo mimoriadne veľký vplyv na našu hru. Milujem hráčov, ktorí sú veľmi obetaví. V sobotu sme mali ťažký zápas, teraz dnes a budeme pokračovať v piatok, kde chceme získať tri body.“

Thomas Müller: „Nebol to jednoduchý zápas, ale najmä v druhom polčase, keď to dopadne 5:0, si na ihrisku užijete veľa zábavy. Ihrisko nebolo v ideálnom stave, takže kontrola lopty nebola taká jednoduchá, ale to nám dávalo priestor na striedanie, najmä pri získavaní lopty. Vysoký štýl hry Stuttgartu nám sťažoval hru, no uľahčil skórovanie. Stuttgartský tím odviedol slušnú robotu, no s rizikom, ktoré podstúpili, nám dali priestor. S našou kvalitou vpredu ju to už v určitom bode nebrániteľné.“

Serge Gnabry: „Určite tu boli zlé zápasy. Samozrejme, je to mimoriadne dobrý pocit, že sme odohrali taký dobrý zápas a vyhrali tak vysoko. Bol to skvelý deň. Stuttgart je herne dobrým tímom, ktorý na začiatku druhého polčasu opäť vytvoril tlak. Druhým a tretím gólom sme zápas prakticky uzavreli. 5:0 je samozrejme skvelé. Po tom, čo som v poslednej dobe nemal toľko aktívneho času, mám veľké plány. Bol som motivovaný. Ani vo sne by mi nenapadlo, že to bude taký zápas.“

Marc Roca: „Som veľmi šťastný. Pomáhali mi všetci hráči a celý káder. Bol to pre nás dobrý zápas a dôležité víťazstvo. Hrali sme dobre. Sme veľmi šťastní. V piatok nás však čaká ešte jeden zápas a teraz sa naň musíme sústrediť.“

Sven Mislintat (športový riaditeľ VfB Stuttgart): „Hrali sme dobre v prvom polčase a aj v druhom polčase až do 60. minúty. Potom prišiel prvý útlm s gólom na 2:0, ale stále sme boli v hre. Bayern je však chladnokrvný. Nakoniec sa z toho stala lekcia. Majú neskutočnú kvalitu v prednej tretine. Nemusíme sa ale hanbiť. Bayern dokáže rozložiť tímy nielen v Nemecku. Toto dnes nebol náš štandard.“

Florian Müller (VfB Stuttgart): „Bolí to. V druhom polčase bolo cítiť, že každá strela bola šanca. To sa proti Bayernu len tak nemôže stať. Urobili sme príliš veľa chýb. Občas sme hrali dobrý zápas a to najmä v prvom polčase. Po zmene strán jednoducho občas strácame príliš veľa lôpt.“

Philipp Förster (VfB Stuttgart): „Podstatné je, že sme dnes urobili príliš veľa chýb a tieto jednoduché chyby budú v zápase proti FC Bayern vždy nemilosrdne potrestané. V tomto smere je prehra v poriadku. Napriek tomu sme odohrali dobrý zápas až do gólu na 2:0. Môžeme stavať na výkone do 60. minúty a mali by sme si ho vziať so sebou na vonkajší zápas proti Kolínu nad Rýnom, po ktorom snáď pôjdeme do zimnej prestávky s pocitom úspechu.“