20:00
Vonovia Ruhrstadion Bochum

VfL Bochum – FC Bayern

1 : 2 (1 : 0)

Na zápas 2.kola Nemeckého pohára nastupujeme proti druholigovému Bochumu v základne zostave: Neuer – Kimmich, Pavard, Boateng, Davies – Thiago – Perišič, Tolisso, Goretzka, Coman – Gnabry.

1min – rýchla akcia domácich sa končí nebezpečnou strelou Bluma vedľa bránky.
2min – Gnabrymu sa nepodarí prepchať medzi dvojicou stopérov domácich.
5min – strelu Bluma spoza šestnástky Neuer chytá.
15min – Comanova strela z hranice šestnástky končí nad bránkou.
17min – po rohovom kope hlavičkuje Perišič do náručia domáceho brankára.
24min – Gnabry sám pred brankárom Riemannom preváha správny moment zakončenia a nechá sa zblokovať.
27min – Daviesovu strelu spoza šestnástky domáci brankár chytá.
30min – Lee vidí za faul žltú kartu.
36min – 1 : 0 centrovanú loptu Bluma pred našu bránku Davies zrazí do bránky a vlastným gólom pošle domácich do vedenia.
43min – Gnabry sám pred brankárom minie strelou bránku, prípadný gól by ale pre ofsajd aj tak neplatil.
45min – nadstavený čas bude 1.minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Perišiča za Lewandowského.
50min – Losilla vidí za faul žltú kartu.
57min – striedame Goretzku za Coutinha.
65min – striedame Tolissa za Müllera.
66min – domáci striedajú Leeho za Wintzheimera.
69min – Coman odcentruje a Lewandowski pošle loptu hlavou tesne vedľa bránky.
76min – Kimmichov rohový kop pošle Lewandowski hlavou vedľa bránky.
78min – domáci striedajú Zollera za Osei-Tutuho.
80min – Neuerov zlý odkop zachytí Blum a pokúsi sa prelobovať nášho brankára, ktorý je ďaleko z bránky, našťastie sa stihne vrátiť a loptu chytiť.
83min – 1 : 1 Kimmich odcentruje pred bránku a Gnabry krížnou strelou z prvej prestrelí domáceho brankára.
85min – Gnabryho strelu brankár domácich vyráža nad bránku.
86min – Coutinhova krížna strela tesne minie spojnicu domácej bránky.
88min – Bella-Kotchap ako posledný hráč domácich chybuje pri rozohrávke a následne v páde zahrá loptu rukou a tak hlavnému rozhodcovi neostáva nič iné ako ho červenou kartou poslať do šatne.
89min – 1 : 2 Coutinho odcentruje, Coman z prvej pošle loptu pred bránku a tiesnený Müller strelou prekonáva brankára domácich.
90min – Ganvoula sa dostáva do šance, Boateng mu ale v poslednej chvíli loptu vypichne a znemožní zakončenie. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného zápasu a pečatí náš postup do ďalšieho kola Nemeckého pohára.

Niko Kovač: „V pohári je to všetko o postupe. VfL to dnes urobil naozaj skvelo a ukázal, čo sa v takejto hre vyžaduje, aby mal šancu aj slabší. Do 60. minúty sme nehrali dobre, mali veľa ľahkých zlých prihrávok a strát lopty a následne malú kontrolu nad zápasom. Po striedaní Coutinha a Thomasa Müllera sme mali väčšiu kontrolu a lepšie sme využívali priestor.

Thomas Müller: Vyhrali sme tu dvakrát v pohári veľmi tesne 2 : 1 a Arjen Robben potom povedal: „Musíme bojovať“. V druhom polčase sme sa lepšie presadili aj keď by sme radi rozhodli skôr. Ale videli ste oslavu: Sú to emócie a pocity šťastia. Dosiahnuť víťazný gól v takejto hre a takejto atmosfére je vždy pekné.

Serge Gnabry: Jednoducho sme sa nevedeli agresívne presadiť. Vyskytlo sa príliš veľa nedorozumení, príliš veľa strát lopty. Bochum to tiež dobre bránil so všetkými hráčmi. Vždy boli o krok rýchlejší. Nakoniec to, ako sa hovorí, nebolo dôležité. Sme na dobrej ceste.

Thomas Reis (tréner VfL Bochum): Pred zápasom sme mali veľké očakávania. Dokonca sa diskutovalo o tom, či prehráme dvojciferným číslom. Odpoveď tímu považujem za vynikajúcu. Dnes sme ukázali všetko, čo vieme. To, že Bayern má vynikajúcu kvalitu, ste videli tesne pred koncom. Ale 90 minút takého predstavenia s vynikajúcou atmosférou môže vyvolať spokojnosť, preto tím môže byť hrdý.

Danny Blum (VfL Bochum): Boli by sme radi, keby sme dnes predviedli veľký zápas a po náročnom týždni sa našim divákom odmenili. Som presvedčený, že sme napriek prehre ukázali špeciálne predstavenie. Dokázali sme, že môžeme trpieť a bojovať za tento klub. Chceli sme hrať s dôverou proti Bayernu a urobili sme to veľmi dobre. Nakoniec ste videli kvalitu jednotlivcov Bayernu.