18:30
Volkswagen Arena Wolfsburg

VfL Wolfsburg – FC Bayern

0 : 6 (0 : 3)

Na zápas 31.kola Bundesligy proti vlkom z Wolfsburgu a zároveň zápas, ktorý môže definitívne rozhodnúť o našom ďalšom bundesligovom titule nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Lahm, Martínez, Hummels, Alaba – Thiago, Kimmich – Robben, Müller, Coman – Lewandowski.

7min – Lewandowski sa obtočí v šestnástke a snaží sa prihrať Müllerovi, lopta na neho ale neprejde.
8min – zlé vybehnutie Ulreicha nepotrestá Gomez, pretože jeho strela netrafí bránku.
10min – Lewandowski odcentruje pred bránku, Müller ale nestihne loptu tečovať správnym smerom.
19min – 0 : 1 priamy kop zakrúti Alaba najlepšie ako môže, teda presne do bránky.
20min – Gustavo vidí žltú kartu.
22min – Lewandowski vystihne zlú rozohrávku domácich, jeho strelu ale brankár Casteels reflexívne vyráža a rovnako si poradí aj s dorážkou Müllera.
23min – Ulreich chytá loptu po hlavičke Knocheho.
31min – Arnoldovas trela spoza šestnástky letí vedľa bránky.
37min – 0 : 2 Müllerova spätná prihrávka si nájde Lewandowského a ten obstrelí domáceho brankára.
45min – 0 : 3 Comanova spätná prihrávka si nájde Lewandowského, ten si loptu spracuje a prízemnou strelou pošle loptu k tyči. Po rozohraní lopty zo stredového kruhu hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku domáci striedajú Blaszczykowského za Vieirinhu.
47min – na dobrú Didaviho krížnu prihrávku Bazoer nedosiahne.
48min – Alabovu strelu zastaví brvno domácej bránky.
55min – Comanova krížna strela tesne minie domácu bránku.
66min – 0 : 4 Robben sa uvoľní cez dvojicu domácich a jeho prízemná strela zapadne k tyči domácej bránky.
67min – domáci striedajú Rodrigueza za Seguina.
68min – striedame Hummelsa za Bernata.
71min – striedame Lahma za Rafinhu.
75min – striedame Thiaga za Sanchesa. Arnoldov priamy kop pošle hlavou Didavi rozno do náručia Svena Ulreicha.
78min – Gustavo fauluje Sanchesa a následne nespokojný s odpískaním faulu odkopne loptu, za čo vidí od hlavného rozhodcu druhú žltú a následne červenú kartu.
80min – 0 : 5 domáci striedajú Didaviho za Ntepa. Kimmich rýchle rozohrá priamy kop na Lewandowského, ktorý obíde brankára Casteelsa trafí ale tyč. Lopta sa ale odrazí k Müllerovi, ktorý ju pošle do odkrytej bránky.
85min – 0 : 6 Robbenov center si nájde v šestnástke Kimmicha a ten prestrelí brankára domácich.
87min – Lewankowského strelu chytá brankár Casteels.
90min – hlavný rozhodca Zwayer odpíska koniec dnešného stretnutia a definitívne spečatí zisk nášho ďalšieho bundesligového titulu.

Karl-Heinz Rummenigge: „Šampionát je najviac čestný titul, to som povedal už pred začiatkom sezóny. Vyhrali sme piatykrát v rade a to je niečo mimoriadne a neuveriteľné. Chceli sme hrať dobrú sezónu a my sme ju tento rok hrali. Myslím, že sme úplne zaslúžene majstrom.“

Carlo Ancelotti: „Táto bundesligová sezóna bola fantastická skúsenosť. Tím odviedol veľmi dobrú prácu. Chcem poďakovať tomuto fantastickému klubu. Som šťastný, že som tu s týmito skvelými hráčmi a fanúšikmi, ktorí nás podporili počas tak fantastickej celej sezóny. Zaslúžili sme si titul, hrali sme krásny futbal. Teraz je čas na oslavu. Potom sa budeme pripravovať najlepšie ako to bude možné na novú sezónu.“

Philipp Lahm: „Toto je veľká zásluha celého tímu. Ak si pozriete prvých pár minút, tak sme videli skutočný Wolfsburg. Chceli sme vytvoriť tlak na obranu, vytvorili sme si príležitosti a v pravý čas sme strelili góly. Ukázali sme, že a oživíme naše nadšenie, potom to je ťažké pre akéhokoľvek súpera.“

Mario Gomez (útočník VfL Wolfsburg): „Vieme, že to takto môže dopadnúť proti tomuto Bayern. Ale my sme mali v pláne niečo iné. Po prvom góle sme sa úplne rozbili. Oni hrali v šialene a my sme sa vzdali. Na konci to vyzeralo, ako keby hrali dospelí s dorastencami. Futbal je niekedy taký, ale ideme ďalej.“