15:30
Volkswagen Aréna Wolfsburg

VfL Wolfsburg – FC Bayern

1 : 2 (1 : 0)

Na zápas 23.kola Bundesligy proti vlkom z Wolfsburgu, ktorý je zároveň generálkou na utorkový osemfinálový domáci zápas Ligy majstrov proti Besiktasu nastupujeme v základnej zostave: Ulreich – Rafinha, Martínez, Süle, Bernat – Rudy – Robben, Thiago, Tolisso, Ribéry – Wagner.

8min – 1 : 0 domáci nakrátko rozohrajú roh, k lopte sa dostáva Malli, ktorý odcentruje a keďže Bernat neustráži Didaviho, tak ten hlavou prekonáva Ulreicha.
11min – Jung vidí žltú kartu za faul na Ribéryho.
22min – Rudy strelecký pokus spoza šestnástky letí vysoko nad bránku.
29min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Steffena.
36min – hlavný rozhodca Stegemann po pozretí videa ukazuje Ribérymu žltú kartu za úder rukou do tváre Steffena.
45min – hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu

46min – priamy kop Didaviho letí tesne nad našu bránku.
48min – Tolissova strela letí nad domácu bránku.
53min – Tolisso je faulovaný Steffenom a hlavný rozhodca odpíska penaltu a ukáže faulujúcemu hráčovi žltú kartu. Na exekúciu penalty sa podujme Robben, domáci brankár Casteels ale jeho úmysel vystihne a loptu vytlačí na tyč.
62min – striedame Thiaga za Müllera.
64min – 1 : 1 Müller vysúva Robbena, ten odcentruje do šestnástky na hlavu Wagnera, ktorý prekonáva domáceho brankára a zrovnáva skóre zápasu.
66min – striedame. Ribéry odovzdáva kapitánsku pásku Müllerovi a prenecháva miesto na ihrisku Alabovi.
71min – Wagnerova hlavička končí tesne nad bránkou domácich.
78min – domáci striedajú zraneného Junga za Wiliama.
79min – striedame strelca gólu Wagnera za Lewandowského.
80min – Arnold vidí žltú kartu za faul na Tolissa.
83min – domáci striedajú Steffena za Osimhena.
87min – Robbenova strela letí vedľa domácej bránky.
90min – 1 : 2 Itter fauluje v šestnástke Robbena a hlavný rozhodca Stegemann neváha odpískať aj druhú penaltu v náš prospech a domácemu hráčovi ukazuje žltú kartu. Nariadenú penaltu premení Lewandowski presnou strelou k tyči. Domáci brankár Casteels opäť vystihne smer lopty, no tentokrát na ňu na naše šťastie nedosiahne. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+3min – Thomas Müller vidí žltú kartu.
90+4min – hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného stretnutia.

Jupp Heynckes: „S prvým gólom mohol VfL zvýšiť svoju hru s kompaktnou obranou. V prvom polčase sme s tým zápasili, pretože sme sa jednoducho nepriblížili z obrany. Držali sme sa, ale v hre sme sa nikdy nedostali do hĺbky. Bolo mi jasné, že by to takto nešlo. Počas druhej polovice sme hrali plynulejšie a rýchlejšie. S nahradením Thomasa Müllera sme zmenili našu hru, pretože on je veľmi flexibilný, vstupuje do priestoru a vytvára priestor pre spoluhráčov. Potom sme dosiahli dôležitý gól na 1 : 1. To, že sme strhli vedeniu v záverečnej fáze na našu stranu, už môžeme volať šťastím. Pre VfL je to veľmi horké, pretože bojovali výborne.“

Thomas Müller: „Nedostali sme sa do nášho rytmu a neboli sme s loptou dosť agresívni. Nehrali sme zlý zápas, ale nebolo to presvedčivé a nestačilo to. Preto bolo v polčase 0 : 1. Na začiatku druhej polovice sme ukázali veľmi odlišný prístup v útoku a mali viac šancí. To že vyhráte zápas aj keď to naozaj nevyzerá dobre, to je len zábava. Tím je úžasný.“

Martin Schmidt (tréner VfL Wolfsburg): „Mali sme veľa plánov a dobre sa bránili dlhú dobu. Najmä v prvej časti sme takmer nič nepripustili, to bola určite dobrá skutočnosť. Dnešnú hru sme prehrali kvôli útoku, pretože sme tam toho veľa nedosiahli. V určitom momente bol tlak príliš veľký a sily ustúpili. Takže sa zápas skončil a na výhru to nestačilo.“