15:30
Volkswagen Aréna Wolfsburg

VfL Wolfsburg – FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme na zápas 8.kola Bundesligy vo Wolfsburgu proti domácim vlkom v základnej zostave: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Martínez – Robben, Thiago, James, Gnabry – Lewandowski.

4min – Gnabrymu sa v dobrej šanci hodí pod nohy domáci brankár, ktorý si následne poradí aj s hlavičkou Lewandowského.
12min – priamy kop Jamesa vyráža domáci brankár Casteels.
22min – Kimmich vnikne do šestnástky, jeho slabú strelu domáci brankár chytá.
25min – Robbenovu strelu z hranice šestnástky brankár Casteels vyráža a následne z bránkovej čiary vyškriabe aj dorážku Lewandowského.
30min – 0 : 1 Hummelsovu prihrávku prepustí Thiago na Lewandowského, ktorý strelou medzi nohy prekonáva bránkára Casteelsa.
32min – Jamesovu strelu z hranice malého vápna domáci brankár vyráža na roh.
33min – Thiago vidí žltú kartu za faul na Steffena.
34min – Arnold vidí žltú kartu za faul na Lewandowského.
44min – Robbenov pád v šestnástke pri súboji s Arnoldom posúdi hlavný rozhodca ako filmovanie a ukáže Robbenovi žltú kartu.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

46min – cez polčasovú prestávku striedame Alabu za Rafinhu.
48min – 0 : 2 Williemovu malú domov vystrihne Lewandowski, ktorý obíde brankára a do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
53min – domáci sa dožadujú penalty po faule Rafinhu na Weghorsta, domáci útočník bol ale v momente prihrávky v ofsajde.
55min – Martínezovú slabú hlavičku domáci brankár pohodlne chytá.
57min – Robben vidí druhú žltú a teda následné červenú kartu za zbytočný faul na Rexhbecaja.
60min – domáci dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádzajú Steffen a Brekalo a prichádzajú Mehmedi a Ginczek.
63min – 1 : 2 krížnu prihrávku Mehmediho posiela Weghorst za chrbát Manuela Neuera.
65min – striedame Gnabryho za Goretzku.
68min – na dobrý Goretzkov center Lewandowski hlavou nedosiahne.
71min – domáci striedajú Rexhbecaja za Malliho.
72min – 1 : 3 Lewandowski vysúva Jamesa a ten strelou na bližšiu žrď prekonáva domáceho brankára.
75min – Lewandowského gólovú strelu vyráža brankár Casteels na roh.
81min – Weghorst vidí žltú kartu za faul na Thiaga.
84min – striedame Jamesa za Sanchesa.
88min – strela Gerhardta letí tesne vedľa našej bránky. Následne vidí Manuel Neuer žltú kartu za zdržiavanie hry pri rozohrávke.
90min – strela Weghorsta letí tesne vedľa našej bránky. Nadstavený čas budú 4 minúty.
90+4min – hlavný rozhodca Winkmann odpíska koniec dnešného stretnutia.

Niko Kovač: „Gratulujem tímu. Mali sme veľký tlak. Chceli sme, aby sa všetci sústredili, roztrhali a stáli za klubom 90 minút. Toto urobil tím výnimočne dobre. Víťazstvo je plne zaslúžené, aj čo sa týka výšky.“

Joshua Kimmich: „Myslím, že je to skvelý signál, že hráči stoja za klubom. Potom máte viac pocitu spolupatričnosti. Myslím, že bolo pre nás dobré, že sme si povedali: nenecháme nikoho prejsť, budeme držať spolu a chrániť sa navzájom.“

Koen Casteels (brankár VfL Wolfsburg): „Góly sme si strelili viac menej sami. Ak si pripustíte takéto góly proti Bayernu, bude to potom samozrejme veľmi ťažké. Skúsili sme všetko a gólom sa vrátili do hry, ale potom sme inkasovali tretí gól.