15:30
Volkswagen Aréna Wolfsburg

VfL Wolfsburg – FC Bayern

0 : 4 (0 : 2)

V záverečnom 34.kole Bundesligy sezóny 2019/2020 nastúpili naši chlapci vo Wolfsburgu proti domácim vlkom v základnej zostave: Neuer – Odriozola, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Cuisance – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

4min – 0 : 1 Müller prihrávkou za obranu vysúva Comana, ktorý krížnou strelou obstrelí domáceho brankára Casteelsa.
7min – Lewandowského strela končí nad bránkou. Na opačnej strane chytá Neuer strelu Weghorsta z hranice šestnástky.
15min – Weghorst vidí žltú kartu za faul na Comana.
17min – Brekalova ďalekonosná strela končí vedľa bránky.
19min – Neuer vyráža gólovú strelu Brekala.
22min – brankár Casteels vyráža gólovú strelu Gnabryho.
24min – Gnabryho strelu vyráža domáci brankár na roh.
30min – Gnabryho prihrávku pošle Coman z dobrej pozície len do bočnej siete.
31min – Ginczek z dobrej pozície netrafí našu bránku.
33min – Müllerova hlavička končí nad domácou bránkou.
36min – Comanov center pošle Lewandowski hlavou na bránku, domáci brankár ale loptu reflexívne vyráža.
37min
0 : 2 Cuisance si navedie loptu a strelou ľavou nohou asi z 30 metrov nechytateľne vymetie pavučinu Casteelsovej bránky. Na chvíľu pripomenie nádherné góly, ktoré v našom drese strieľal Arjen Robben.
45min – nadstavený čas budú 2 minúty.
45+2min – Ginczek prekonáva Neuera, hlavný rozhodca ale odpíska útočný faul hráča hostí na Odriozolu a tak gól neuzná.
45+3min – koniec 1.polčasu.

48min – Arnoldov priamy kop Neuer pohodlne chytá.
50min – Gnabry vo veľkej šanci netrafí bránku.
59min – Ginczekovu strelu po rýchlom protiútoku Neuer chytá.
60min – brankár Casteels vyráža na roh Goretzkom tečovanú strelu.
61min – domáci dvojnásobne striedajú. Brekala za Victora a Steffena za Marmousha.
62min – naši trojnásobne striedajú. Comana za Perišiča, Odriozolu za Pavarda a Gnabryho za Coutinha.
64min – Pavard prihráva Lewandowskému a ten dáva gól, ktorý ale pre ofsajd neplatí. Správnosť rozhodnutia potvrdí aj video. Müller na začiatku akcie bol naozaj v ofsajde.
67min – Guilavogui vidí žltú kartu za faul na Goretzku.
71min – Guilavogui fauluje v šestnástke Cuisancea. Hlavný rozhodca odpíska penaltu a druhou žltou a následne červenou kartou posiela domáceho hráča do šatne.
72min – 0 : 3 nariadenú penaltu Lewandowski premení po tom, čo na čiare „zmrazí“ domáceho brankára a pošle loptu do jeho protipohybu.
74min – domáci dvojnásobne striedajú. Ginczeka za Gerhardta a Brooksa za Knocheho.
79min – 0 : 4 krížny center Perišiča si nájde Müllera a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste a zaznamenáva náš 100-tý gól v tejto sezóne Bundesligy.
80min – dvojnásobne striedame. Hernándeza za Alabu a Kimmicha za Goretzku.
85min – domáci striedajú Roussillona za Horna.
90min – hlavný rozhodca Ittrich bez nadstaveného času odpíska koniec dnešného stretnutia aj celej bundesligovej sezóny 2019/2020.

Hansi Flick:Som hrdý na to, čo tím dosiahol. Spôsob, akým sme vyvíjali tlak na súpera a ukázal nadšenie pre hru, mi dal veľkú radosť od zápasu do zápasu. To ma robí hrdým a samozrejme nás to motivuje. Dúfame, že v budúcej sezóne už budeme hrať pred divákmi a že to dokážeme zopakovať.“

Thomas Müller: „Samozrejme, že je to iné. Nechcem si na to zvyknúť. Ale veľký kompliment pre všetkých zúčastnených, ktorí nám umožnili prejsť sezónu týmto spôsobom. Najväčšie poďakovanie patrí fanúšikom, ktorí stále milujú futbal a fandia nám. Dúfam, že ich môžeme postupne integrovať. Konkurencia je samozrejme rovnako silná, ale ten špeciálny pocit chýba. Teším sa, ako sme sa vrátili do sezóny. Druhá polovica bola fenomenálna. Povedal by som, že zaslúžená. Jeseň nebola pre klub ani pre mňa osobne ľahká. V súlade s tým je tento titul okrem môjho prvého titulu pravdepodobne aj najintenzívnejší a zároveň najviac emotívny.“

Robert Lewandowski: „Bola to pre nás ťažká, ale v konečnom dôsledku veľmi dobrá sezóna! Počas prvých dvoch alebo troch mesiacov sme mali niekoľko problémov. Vždy sme však verili v seba samých a potom sme ukázali veľmi dobrý futbal. Som samozrejme veľmi spokojný so svojimi 34 gólmi a som veľmi vďačný svojim kolegom. Vždy sa snažím čo najlepšie a som na to veľmi hrdý. Skutočnosť, že sme ako tím dokázali dosiahnuť 100 gólov je veľmi silným úspechom. Ukazuje to, že sme vždy šliapali na plyn. Sme veľmi, veľmi spokojní.“

Christian Seifert (generálny riaditeľ DFL – Nemeckej futbalovej ligy): „Vážení hráči FC Bayern Mníchov. Je to veľmi zvláštny okamih. Nikto z nás nezažil takúto sezónu. Žiadni diváci, fandenie, píšťalky a to je zvláštna atmosféra. Ale dnes dohrať sezónu je obrovský úspech. Chcem poďakovať všetkým: klubom, hráčom, fanúšikom, pretože bez nich by sme tu dnes neboli. Viem, že v posledných týždňoch sa všetky tímy snažili predvádzať čo najlepšie v tých najzložitejších podmienkach. Prispeli ste tým k tomu, že všetkých 36 klubov DFL prežilo túto fázu krízy. Áno, vyzerá to inak, znie to inak a je to iné. Ale toto bola jediná možnosť ako dohrať Bundesligu.“

Oliver Glasner (tréner VfL Wolfsburg): „Blahoželám Bayernu Mníchov. Odohrali neuveriteľnú druhú polovicu sezóny. V prvom polčase sme hrali dobre. Rozdiel bol v tom, že sme nevyužili naše šance. V útoku sme jednoducho neboli dostatočne efektívny. Bayern bol pre nás dnes príliš silný.“