Volkswagen Arena Wolfsburg

wolfsburg  bayern

VfL Wolfsburg – FC Bayern

1 : 3 (0 : 3)

Na zápas 2.kola domáceho pohára nastupujeme v šlágri proti „vlkom“ z Wolfsburgu v základnej zostave: Neuer – Lahm, Martínez, Boateng, Alaba – Alonso – Müller, Costa, Thiago, Coman – Lewandowski.

5min – po trme-vrme v šestnástke priťukne Lewandowski loptu Müllerovi, ten neprestrelí Benagliu.

15min – 0 : 1 Müller prihráva Costovi, ten si kľučkou vylepší streleckú pozíciu a strelou spoza šestnástky prekonáva domáceho brankára.

16min – Lewandowskému v dobrej pozícii zabráni zakončiť Träsch.

19min – Coman vidí za faul žltú kartu.

20min – 0 : 2 Coman neprestrelí Benagliu, odrazenú loptu ale Alaba prihráva Müllerovi a ten pošle loptu do siete.

25min – strelu Nalda chytá Manuel Neuer.

26min – pri obrannom zákroku v 16 minúte sa zraní Träsch a tak ho strieda Arnold.

34min – 0 : 3 Alabov krížny center nádherne sadne Müllerovi a ten ho posiela z prvej do domácej bránky.

40min – Thiagova strela tesne minie bránku.

41min – Costa odcentruje na Müllera, jeho ďalšiu strelu z prvej tento krát Benaglia chytá.

44min – Costovu strelu chytá domáci brankár.

45min – koniec 1.polčasu

47min – Caligiuriho strela tesne míňa našu bránku.
53min – Alonso vidí žltú kartu za faul na Vieirinhu.
55min – Dante fauluje Costu a nariadený priamy kop posiela Alaba nad bránku.
62min – Naldo vidí žltú kartu za faul na Comana.
63min – domáci striedajú. Draxlera strieda Schürrle.
66min – krívajúceho Comana strieda Robben.
68min – Costa odcentruje na Robbena, ten hlavičkuje tesne vedľa.
71min – striedajú obe mužstvá. Naši Alonsa za Vidala a domáci Vieirinhu za Junga.
72min – Caligiuri sa vyhne offsidu a rúti sa sám na Neuera, Manuel ale jeho strelecký pokus vyráža.
75min – Caligiuriho strelu chytá Manuel Neuer.
77min – Dante vidí žltú kartu za faul na Costu. Následný priamy kop Thiaga letí nad bránku.
79min – Müllera strieda Rafinha. Robbenovu strelu zblokuje Dante na roh.
82min – Thiago prehodí loptu za obranu na Robbena, ten prestrelí bránku.
87min – Rodríguez prihráva pred bránku na Schürrleho, ten netrafí našu bránku.
90min – 1 : 3 tento krát sa už Schürrle presadí, keď zužitkuje prihrávku Arnolda a prestrelí Neuera.
90+1min – Naldov priamy kop letí vysoko nad našu bránku.
90+2min – hlavný rozhodca Knut Kircher odpíska koniec stretnutia.

Matthias Sammer: „Hrali sme výborne, súpera sme dobre kontrolovali, vyzeralo to veľmi dobre. Dnes sme to urobili ako tím vynikajúco.“

Pep Guardiola: „Gratulujem tímu. Urobili sme to veľmi dobre a hrali agresívne. Hrali sme veľmi dobre s loptou. Vedeli sme o nebezpečenstve zo strany Wolfsburgu a chceli sme ho vysoko brániť. Prvá polovica bola veľmi presvedčivá. Sme veľmi, veľmi potešení.“

Philipp Lahm: „V súčasnej dobe je to zábava. Mali sme vynikajúci polčas. Po prestávke sme mali v úmysle aj naďalej hrať sústredene. To sa nám aj čiastočne podarilo. Hrali sme proti veľmi, veľmi dobrému tímu, ktorý má svoje vlastnosti. Ale v tejto chvíli je ťažké súťažiť s nami.“

Thomas Müller: „V prvom polčase to bolo výborné. Mali sme len veľmi, veľmi málo technických chýb, držali sme dobre loptu a strelili góly. Hrali sme proste skvelo a boli veľmi disciplinovaní v defenzívne. Takto si to človek predstavuje.“

Klaus Allofs (predseda predstavenstva VfL Wolfsburg): „Nevstúpili sme dnes dobre do zápasu. Musíme jasne povedať, že to bol dnes rozdiel triedy. Urobili sme to Bayernu veľmi jednoduché.“

Dieter Hecking (tréner VfL Wolfsburg): „Musíme si vnútorne znovu prebrať prvý polčas. Takto nemôžeme hrať. Bayern hral dobre, ale v súbojoch by som rád videl viac aktivity. Vieme, že ak využijeme náš potenciál, vieme hrať oveľa lepšie ako v prvom polčase. Vzhľadom k tomu si musíme spytovať svoje vlastné svedomie.“

Bas Dost (VfL Wolfsburg): „Veľa sme sa na tento zápas pripravovali. Lenže Bayern hral v prvej polovici, ako v celej sezóne. Po góloch sme už potom nedokázali odpovedať. To bolo frustrujúce.“

Diego Benaglio (VfL Wolfsburg): „Vedeli sme o kvalitách Bayernu. Veľmi efektívne využívali svoje možnosti. Najmä na začiatku nás vo všetkom prehrávali. Naším cieľom bolo udržať sa v hre tak dlho, ako je to možné, ale tak dnes to obzvlášť v prvom polčase nešlo.“