15:30
Wohninvest Weserstadion Bremen

Werder Bremen – FC Bayern

1 : 3 (0 : 2)

Na zápas 25.kola Bundesligy nastupujeme v Brémach proti Werderu v základnej zostave: Neuer – Pavard, Boateng, Hernández, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, Müller, Gnabry – Lewandowski.

5min – Neuer chytá slabú strelu Augustinssona.
6min – Gnabryho strela spoza šestnástky letí tesne nad brvno domácej bránky.
20min – Kimmichova strela z voleja z hranice šestnástky letí tesne nad brvno domácej bránky.
23min – 0 : 1 rohový kop odcentruje Kimmich na Müllera, ktorý hlavou predĺži loptu na Goretzku a ten rovnako hlavou prekonáva brankára Pavlenku.
24min – Goretzka prihráva Müllerovi, ktorého strela letí nad domácu bránku.
34min – Gnabryho strela z uhla trafí tyč domácej bránky.
35min – 0 : 2 Kimmich odcentruje na Müllera, ktorý si loptu na hrudi spracuje a prihráva Gnabrymu, ktorý prestrelí brankára Pavlenku.
45min – nadstavený čas bude 1 minúta.
45+1min – koniec 1.polčasu.

54min – Coman odcentruje na Lewandowského, ktorého hlavičku zastaví tyč domácej bránky a následne skončí lopta v náručí brankára Pavlenku.
57min – Lewandowského strelu domáci brankár nohami vyráža a následnú dorážku Lewandowského zastaví brvno domácej bránky.
63min – domáci trojnásobne striedajú. Eggesteina za Füllkruga, Gebre Selassieho za Aguho a Schmida za Bittencourta.
64min – Rashicova ďalekonosná strela končí vysoko nad bránkou.
66min – domáci brankár chytá hlavičku Lewandowského.
67min – 0 : 3 Kimmich odcentruje do šestnástky Goretzka sklepne loptu a tá sa aj s prispením teče Augustinssona dostáva k Lewandowskému, ktorú ju pošle do odkrytej domácej bránky.
70min – Sargent vidí žltú kartu za faul na Kimmicha.
76min – domáci striedajú Möhwalda za Veljkoviča.
78min – Lewandowského lob trafí tyč domácej bránky. Následne naši štvornásobne striedajú. Comana za Musialu, Lewandowského za Choupo-Motinga, Kimmicha za Rocu a Gnabryho za Saného.
84min – striedame Daviesa za Sarra.
85min – 1 : 3 po chybe Sarra, ktorý zabudne vybehnúť so spoluhráčmi z ofsajdovej pasce sa k lopte dostáva Rashica, ktorého strelu Neuer vyráža len ku Füllkrugovia ten pohodlne pošle loptu do bránky.
89min – domáci striedajú Augustinssona za Dinkciho.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – Füllkrug pošle loptu strelou nad našu bránku. Hlavný rozhodca Gräfe odpíska koniec dnešného stretnutia.

Hansi Flick: „Bolo to bezpečné a viac ako zaslúžené víťazstvo, ktoré mohlo byť aj vyššie. Realizovali sme to, čo sme si predsavzali, aby sme mali dobrú pozíciu na ihrisku a dostali súperov pod tlak. Obzvlášť ma teší, že sme sa dostali do vedenia rohovým kopom potom, čo Toni Tapalovič a Miro Klose s niečím prišli. Ešte raz veľká vďaka a pochvala za prácu. Gól ma samozrejme naštval. Ale naša zadná štvorka a tím v celej obrannej sieti si počínali veľmi dobre, ťažko sme dovolili nejaké šance. S výsledkom som veľmi spokojný, pochvala patrí tímu.“

Thomas Müller: „Mali sme za úlohu tu vyhrať a to sme zvládli. Toto je pre nás ďalší krok. Sme spokojní s tým, ako sme vyhrali. Samozrejme, musíme sa toho držať. Vďaka vytrvalosti a variabilite sme si dnes zaslúžili víťazstvo. Od desiatej minúty som hral trochu sviežejšie. Potom sme boli aktívnejší. V druhom polčase sme mali hru pod kontrolou a opakovane sme rozohrávali nebezpečné akcie. Mali sme dať viac gólov. Preto je výhra v poriadku, aj keď sme jeden gól opäť dostali. Dnes sa s tým ale dokážeme vyrovnať.“

Leon Goretzka: „Bolo to presvedčivé vystúpenie. V Brémach to nie je ľahké, pretože sme sa tu v posledných rokoch trápili. Súper bol veľmi nízko, takže gól zo štandardky ako taký je samozrejme dobrý. Mali sme dobré držanie lopty, takže sme dokázali veľmi dobre zabrániť protiútoku, až na gól na 3 : 1, čo nás mimoriadne štve, pretože sme chceli hrať na nulu.“

Florian Kohfeldt (tréner Werder Brémy): „Bola to zaslúžená prehra proti silnému a veľmi koncentrovanému súperovi. Snažili sme sa statočne rozohrávať zadnú stranu proti veľmi silnému pressingu Bayernu. Inkasovanie gólu po štandardke je samozrejme veľmi nepríjemné. V druhom polčase sme sa snažili, aby to bolo otvorenejšie, takže Bayern mal veľa šancí. Zaslúžili sme si prehrať. Po mentálnej stránke sme boli blízko svojho limitu, ale zlyhali sme kvôli mimoriadne kvalitnému súperovi.“

Kevin Möhwald (Werder Bremen): „Hrali sme niekedy celkom dobre zozadu. Bayern predviedol skvelý výkon a vytvoril si množstvo príležitostí. Nakoniec sme si aj mali vytvoriť ešte niekoľko šancí. Priestor tam určite bol. Môžeme si za to sami, ale celkovo sme odohrali slušný zápas. Bayern bol dnes ale veľmi silný.“

Ömer Toprak (Werder Bremen): „Ak chcete vyhrať proti Bayernu, potrebujete skvelý deň. Dnes to tak nebolo, takže prehra je ok. Bayern to urobil veľmi, veľmi dobre. Je samozrejme trpké, že dostaneme gól zo štandardky na 0 : 1. To zahralo Mníchovčanom do kariet. Pustili nás, ale do šancí sme sa nedostali. Potom to bolo 2 : 0 a už to bolo veľmi ťažké.“