Novinka

Rummenigge a Lahm v Sieni slávy

21/10/2022

 

Karl-Heinz Rummenigge a Philipp Lahm boli uvedení do „Siene slávy nemeckého futbalu“ v Nemeckom futbalovom múzeu. V Sieni slávy sú už za FC Bayern zastúpení Oliver Kahn, Franz Beckenbauer, Gerd Müller, Sepp Maier, Paul Breitner, Lothar Matthäus, Andreas Brehme, Jürgen Klinsmann a Michael Ballack. S nováčikmi Rummeniggem a Lahmom tam je už prakticky kompletný tím FC Bayern.

 

Karl-Heinz Rummenigge hral za FC Bayern v rokoch 1974 až 1984, dvakrát vyhral nemecký šampionát, dvakrát Nemecký pohár, dvakrát aj Európsky pohár a raz Majstrovstvá sveta. V 422 súťažných zápasoch skóroval za Mníchov 217-krát. V roku 1991 sa vrátil do klubu ako viceprezident a v roku 2002 sa stal predsedom novovzniknutého FC Bayern München AG. Až do odchodu do dôchodku pred rokom a pol vyhral s klubom celkovo 60 titulov a bol definujúcou osobnosťou nemeckého futbalu ako hráč, tak aj vo svojej druhej kariére. S národným tímom, za ktorý strelil 45 gólov v 95 zápasoch, bol majstrom Európy v roku 1980 a vicemajstrom sveta v rokoch 1982 a 1986.

 

Philipp Lahm sa narodil v Mníchove a ako jedenásťročný prišiel z FT Gern do FC Bayern. Prešiel všetkými juniorskými tímami a ako kapitán v roku 2013 priviedol prvé mužstvo k titulu v Lige majstrov. Defenzívny univerzál strelil 16 gólov v 517 zápasoch. V rokoch 2005 až 2017 vyhral so svojím klubom okrem Ligy majstrov osem majstrovstiev Nemecka, šesťkrát Nemecký pohár, trikrát Superpohár DFL a raz Majstrovstvá sveta klubov a Európsky Superpohár. V drese nemeckej reprezentácie slávil ako kapitán v roku 2014 aj víťazstvo na MS a v roku 2008 sa dostal aj do finále ME. Za reprezentáciu odohral 113 zápasov a strelil 5 gólov. Od roku 2018 je šéfom organizačného výboru ME 2024, ktoré sa budú konať v Nemecku.

 

Karl Heinz Rummenigge: „Po májovom uvedení do talianskej siene slávy ma teší o to viac, že ​​sa mi tejto pocty dostalo aj v mojej rodnej krajine. Je pekné byť opäť raz nazývaný „najmladším nováčikom“. Chcel by som poďakovať porote a zablahoželať Philippovi Lahmovi a Berndovi Schusterovi, s ktorým som mohol osláviť víťazstvo na ME 1980. Čítanie mien členov prináša mnoho spomienok. Franz Beckenbauer, jeden z mojich prvých mentorov, s ktorým som strávil desaťročia v FC Bayern, ako aj Gerd Müller, od ktorého som sa mohol toľko naučiť a Paul Breitner, môj úžasný partner v časoch „Breitnigge“. Všetci sprevádzali, formovali alebo podporovali moju kariéru a je pre mňa veľkým uznaním, že som teraz súčasťou tejto vybranej skupiny.“

 

Philipp Lahm: „Je to neuveriteľná česť byť zvolený do Siene slávy nemeckého futbalu. Zdá sa mi takmer nereálne, aby som tam dostal miesto po boku veľkých legiend nášho športu. Nevedel som, že som pripravený na múzeum, ale mám z tohto mimoriadneho ocenenia naozaj veľkú radosť. Gratulujeme aj Karl-Heinzovi Rummeniggemu a Berndovi Schusterovi, ktorí boli tiež zvolení do Siene slávy. Môžem za nich len povedať: Najvyšší čas!“

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.