Novinka

Šance Bayernu Mníchov na výhru Bundesligy

Podarí sa Bayernu Mníchov obhájiť svoje minuloročné víťazstvo a udržať si tak výherný postup 11x za sebou? Otázka ktorá sa zdá pri pohľade na sériu víťazstiev bezvýznamná má ale tento ročník o to zaujímavejšiu odpoveď. Šance Bayernu sa totiž zužujú nakoľko ostatné kluby pomaly začínajú dorovnávať svoje investície do hráčov a na ihrisku predvádzajú doposiaľ nevídaný výkon. I najlepší z najlepších majú vďaka tomu problém presadiť svoju dominanciu na trávniku a Bayern je toho jasným dôkazom.

 

Hlavní konkurenti

Už tri roky po sebe sa Bayernu približuje Union Berlín a v polovici minuloročnej Bundesligy boli dokonca na krátky čas favoritom až pokým ich tesne pred koncom nezosadila séria prehier na čele s Bayernom ktorý si tak udržal titul majstra. Bayern sa na svojej pozícií drží už pridlho a niektoré tímy sa snažia doťahovať pomocou výmeny hráčov a trénerov. Bayern tento ročník prišiel o svojho top kanoniera Roberta Lewandowského  a tak i napriek postu favorita žijú v otázke či ich čaká výhra i tentokrát. Je totiž o Bayerne známe že rebríčkom začne postupovať nahor až v druhej polovici a výhru si častokrát zabezpečí až tesne pred koncom. Pokiaľ si máte záujem staviť na Bundesligu, nezabudnite využiť náš Fortuna Bonus.

 

Nové posily

Lewandowski bol jedným z najlepších hráčov a na trávniku predvádzal nevídaný výkon. Jeho strely boli priame a stál tak vždy na čele tímu. Za jeho kariéru v FC Bayerne nastrieľal 344 gólov v 375 zápasoch iba za 8 rokov. Takýto výkon sa častokrát nevidí a iba čas ukáže či nové posily dokážu nahradiť jeho dominanciu na trávniku. Novými posilami sú totiž Sadio Mané ktorého si káder priniesol z Liverpoolu a jeho výkon doposiaľ poukazuje na dobré rozhodnutie klubu spolu s druhým hráčom, ktorým je Matthijs de Ligt. Matthijs je center prichádzajúci z Talianskeho Juventusu ktorého prezývajú “zázrakom obrany.” Očakávania oboch hráčov by mali poukazovať na kvalitný výkon a tešíme sa na ich tohtoročné výsledky.

 

Doterajší výkon

Bayern si tento ročník odštartoval celkom nepriaznivou sériou remíz doposiaľ iba s 3. výhrami v 7. zápasoch. Prvenstvo patrí čerstvo vytvorenému tímu Union Berlín za ktorým tesne v závese stojí Dortmund, Freiburg a Hoffenheim. Či už bude teda tento ročník prvým v ktorom sa Unionu podarí zosadiť Kráľa z priečky alebo si Bayern udrží prvenstvo nie je dôležité. Dôležité je že do hry vstupujú doposiaľ menej známe kluby ktoré si svoj káder začínajú budovať na rovnakej, ak nie i lepšej úrovni ako Bayern a dýchajú mu tak na krk. Výsledky budú zaujímavejšie a zápas o výhru o to tvrdší. Pravdou však zostáva že Bayern zatiaľ zaostáva iba 5. bodmi a je o ňom známe že keď je tím rozohratí, ich sériu výhier nik nezastaví.

 

Riaditeľ a nespokojnosť s výsledkom

I napriek skvelému výkonu na ihrisku RB Lipsko kde Bayern vyhral 5:3 a do streleckej listiny sa zapísalo hneď päť rôznych strelcov, medzi nimi i Mané, nová a najvýraznejšia posila z Liverpoolu, je výkonný riaditeľ futbalového Bayernu Mníchov Oliver Kahn nespokojný s doterajšími výsledkami. Vyjadril značnú neistotu po sobotňajšej porážke 0:1 v Augsburgu a tak nespokojnosť so začiatkom sezóny. Podľa bývalého nemeckého reprezentanta ale napriek nepresvedčivým výsledkom nie je pozícia kouča Juliana Nagelsmanna ohrozená. „O žiadnej zmene neuvažujeme. Stále sme jednoznačne presvedčení o tom, že Julian je pre nás tým pravým trénerom,“ povedal Kahn.

 

Kahn na záver

„Všetci sme samozrejme nespokojní, ale musíme toto obdobie prekonať. Možno niektorí ľudia podľahli dojmu, že bundesligu zvládneme akoby mimochodom, úplne bez problémov. Ale tak to nebude,“ povedala na záver brankárska legenda klubu.

 

foto: © www.fcbayern.com

autor: MP

poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.