Novinka

Špeciálna narodeninová výstava

18/03/2024

 

17 rokov, 709 súťažných zápasov za FC Bayern Mníchov, množstvo zákrokov, ktoré nezachytia žiadne štatistiky na svete. Sepp Maier je brankárska ikona a futbalová legenda. Jeho impozantná zbierka titulov zahŕňa okrem iného štyri šampionáty, štyri poháre DFB, tri triumfy v Európskom pohári a tituly Majstra sveta a Európy s nemeckou futbalovou reprezentáciou. Pri príležitosti jeho 80. narodenín si v múzeu FC Bayern v Allianz Arene môžete pozrieť špeciálnu výstavu „Všetko najlepšie, Sepp Maier!“, ktorá vyzdvihuje všestrannú osobnosť šarmantného zabávača na ihrisku i mimo neho.

 

Jeho štýl brankára bol elegantný, vďaka čomu získal Josef Dieter „Sepp“ Maier prezývku „Mačka z Anzingu“. Či už v rozhodujúcom zápase udržal čisté konto, alebo zo žartu chytil kačicu na okraji trávnika, veľa momentov sa vryje do myslí a sŕdc futbalových fanúšikov. Sepp Maier je stále jedným z najznámejších nielen medzi priaznivcami svojho rodného klubu, ale po celom Nemecku a medzinárodne ako najpopulárnejší hráč FC Bayern. Bol tiež priekopníkom, ktorý mal rozhodujúci vplyv na brankársku hru a to nielen športovo, ale aj technicky. Sepp Maier sa podieľal na vývoji súčasných brankárskych rukavíc s mäkkým gripom. Aj neskôr ako tréner brankárov dokázal hráčov ako Oliver Kahn sprevádzať na ceste medzi brankársku elitu ambicióznosťou, tvrdou prácou na tréningoch a samozrejme s poriadnou dávkou humoru.

 

Výstava je poctou oslávencovi, ktorý dlhé roky formoval FC Bayern. Emotívny film vyzdvihuje brankára a človeka. Či už je to Franz „Bulle“ Roth, Günter Netzer alebo Uli Hoeneß, mnohí jeho spoločníci majú svoj názor a približujú Seppa Maiera návštevníkom z rôznych uhlov pohľadu. Vybrané exponáty osvetľujú rôzne aspekty jeho života, vrátane brankárskych rukavíc zo 70. rokov, ktoré Sepp Maier pomáhal vyvíjať a jeho osobnej magickej skrinky, ktorá predstavuje jednu z jeho záľub. Maier totiž čaroval nielen na ihrisku, ale najmä mimo neho. Čoskoro tam príde aj osobne, aby si z prvej ruky urobil dojem z výstavy na jeho počesť.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.