Novinka

Štadión FC Bayernu predstavil inovatívne technologické systémy

29/12/2018

 

Prichádza Apple Pay!
Predstavenie Apple Pay v Nemecku odštartovalo v Allianz Aréne v decembri 2018. FC Bayern využil mediálnu udalosť ako príležitosť predstaviť ďalší inovatívny a používateľsky nenáročný systém, ktorý opäť podčiarkuje jeho pozíciu technologického lídra a vodcu v inováciách v rámci najväčších a najslávnejších futbalových štadiónov po celom svete. Na mediálnej udalosti nechýbal ani Karl-Heinz Rummenigge (šéf exekutívy FC Bayern), Dr. Michael Diederich (predseda predstavenstva HypoVereinsbank) a Jürgen Muth (generálny riaditeľ štadiónu Allianz Aréna Mníchov).

 

Apple Pay
Rýcha, jednoduchá, bezpečná a bezkontaktná. Apple Pay je najnovšou formou vykonania platieb, ktorá aktuálne pricestovala do nemeckej Allianz Arény. Majitelia smartfónov iPhone (verzia 6 a vyššia, resp. iOS 11 alebo vyšší) a hodiniek Apple Watch môžu využiť svoje zariadenia vo všetkých stánkoch a fanúšikovských obchodoch na začiatku Allianz Arény už od zápasu proti Leipzigu (Lipsku), ktorý sa konal 19. decembra. Všetko, čo musíte urobiť, je priložiť zariadenie na terminál, pričom sa nevyžaduje PIN kód – autorizovaní používatelia sú preverení cez Face ID, Touch ID alebo dvojklikom na Apple hodinky. Rummenige sa vyjadril, že je veľmi hrdý na novinku, ktorú fanúšikom môžu spolu si ich partnerom Apple ponúknuť. Podľa neho sú inovácie a modernizácia neoddeliteľnou súčasťou klubu FC Bayern Mníchov. Klub sa snaží kontinuálne investovať do technológií, aby Allianz Aréna držala krok s najnovšími vychytávkami. Apple Pay je dostupné pre všetkých klientov spolupracujúcich bánk (napríklad HypoVereinsbank). Aby bolo možné túto funkciu využiť, klient musí mať svoju platobnú kartu spárovanú s aplikáciou Wallet (Peňaženka) vo svojom zariadení. Apple Pay a bezkontaktný platobný systém výrazne pomôže organizácii štadiónu, stávkovanie na futbal zostane aj naďalej vo vašich rukách.

 

Bezkontaktný platobný systém
Návštevníci Allianz Arény už nebudú musieť používať tzv. Aréna Card. Štadión otvára svoj platobný systém všetkým debetným aj kreditným kartám. Vítaná bude nová generácia kárt, ktorá podporuje výmenu dát prostredníctvom NFC. NFC pochádza z anglického Near Field Communication, čo môže byť voľne preložené ako „komunikácia na krátke vzdialenosti“. Stačí, ak kartu, ktorá NFC podporuje, jednoducho podržíte pár centimetrov od platobného terminálu a požadovaná suma je automaticky prevedená.

 

Lístky cez NFC
Vďaka spolupráci s Apple bude FC Bayern prvým členom Bundesligy, ktorý fanúšikom ponúkne praktické riešenie pre digitálne lístky. Návštevníci si svoje lístky môžu načítať do aplikácie Apple Peňaženka a pri kontrole lístkov potom budú potrebovať len ich zariadenie iPhone alebo Apple hodinky. Smartfóny nemusia byť pritom pripojené k internetu a ich majitelia nemusia ani otvárať aplikáciu či dokonca ani odblokovať zariadenie. Všetky prístroje na kontrolu lístkov sú totiž už vybavené najnovšou NFC technológiou. Rummenige povedal, že ich cieľom je postupne úplne vyradiť používanie papierových lístkov a maximalizovať tak používateľskú jednoduchosť. Aj tým chce vraj klub prispieť k ochrane životného prostredia. V súčasnosti sa však ešte papierové lístky stále používajú.

 

autor a foto: PE

poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.