Novinka

Stanovisko k rozhodnutiu reprezentačného trénera o nenominovaní Thomasa Müllera, Matsa Hummelsa a Jerôme Boatenga

06/03/2019

 

Reprezentačný tréner Joachim Löw sa v budúcnosti rozhodol nenominovať na zápasy reprezentácie našich hráčov Thomasa Müllera, Matsa Hummelsa a Jérôme Boatenga. V zásade nekomentujeme športové rozhodnutia národného trénera a nominácia tímu národného tímu je výlučne zodpovednosťou Joachima Löwa.

Domnievame sa však, že načasovanie a okolnosti oznámenia tohto rozhodnutia pre hráčov a verejnosť sú sporné. Posledný medzinárodný zápas nemeckého národného tímu sa uskutočnil 19. novembra 2018. To, že sa to hráči a verejnosť dozvedeli o tri a pol mesiaca neskôr, bezprostredne pred dôležitými zápasmi Bayernu, budúcu sobotu v Bundeslige proti VfL Wolfsburg a niekoľko dní pred rozhodujúcou odvetou osemfinále Ligy majstrov proti Liverpoolu, nás irituje. Navyše sme boli prekvapení, že sa to stalo včera v rámci neohlásenej návštevy Joachima Löwa a Oliver Bierhoffa na Sabener strasse.

Thomas Müller (100 zápasov), Mats Hummels (70) a Jerôme Boateng (76) to je spolu 246 zápasov za nemecký národný tím. Majú za sebou mimoriadne úspešnú dekádu, ktorej dominuje získanie titulu majstra sveta v roku 2014. FC Bayern má veľký rešpekt voči športovým zásluhám Thomasa, Matsa a Jerômeho pre národný tím a nemecký futbal.

 

Karl-Heinz Rummenigge (generálny riaditeľ) a Hasan Salihamidžič (športový riaditeľ)

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.