Novinka

Sústredenie Doha 2016 – 3.deň

08/01/2016

 

Aj tretí deň v Dohe sa intenzívne trénovalo. V piatok ráno navštívil tréning Bayernu nemecký veľvyslanec Hans-Udo Muzel, ktorému sa venovali Matthias Sammer a Andreas Jung. A ukázal sa aj ďalší prominentný hosť – Boris Becker. Tenisová legenda je v súčasnej dobe trénerom svetovej jednotky Novaka Djokoviča.

 

becker_080116

 

V súčasnosti využíva na prípravu tréningové centrum Aspire akadémie veľa tímov. Vzhľadom k prichádzajúcemu Ázijskému poháru U23, ktorý sa bude konať v Katare od 12. do 30. januára tu trénujú niektoré juniorské tímy a v našom hoteli je ubytovaný aj tím Japonska U23. Súčasťou tréningov je samozrejme aj mnoho novinárov a zástupcov médií. Len z Nemecka sem pricestovalo 50 novinárov. Okrem toho tu je 15 medzinárodných reportérov, vrátane Číny, Brazílie, Anglicka a Spojených arabských emirátov.

 

Potešujúcou správou z piatkových tréningov je, návrat Davida Alabu aj Svena Ulreicha do plnej tréningovej záťaže.

 

Pred novinárov predstúpil Xabi Alonso, ktorý ale na otázky novinárov odpovedal plynulou angličtinou, čo hneď aj vysvetlil.

 

Xabi Alonso: „Po prázdninách potrebujem trochu viac času, aby som lepšie hovoril nemecky. Robím veľa chýb. Možno o niečo neskôr to už bude lepšie. Päť rokov v Premier League v Liverpoole zanechali svoje stopy.“ V tom sa do rozhovoru zamiešal kapitán Philipp Lahm: „Bol tam asi veľa a má veľa skúseností. On je ale vzorom v tom, ako sa správať v rôznych krajinách. Je to pôsobivé, ako rýchlo sa naučil náš jazyk.“ Potom už pokračoval Xabi Alonso: „Je to radosť, že zostávam v tíme minimálne ďalší rok. Cítim sa v Mníchove veľmi dobre. Navyše mám pocit, že máme dobrú šancu zahrať si spolu o všetky tituly. Ak budú všetci hráči k dispozícii a v správnom rozpoložení, máme veľkú šancu na úspech. Dúfajme, že teraz budeme mať trochu viac šťastia ako v minulom roku. Máme veľké ciele, ktoré chceme dosiahnuť. Zimná prestávka je super, môžete si oddýchnuť, vyčistiť myseľ a dať si nohy hore. Potom prichádza čas, sa znovu pripraviť, rovnako ako my tu teraz. Máme pred sebou intenzívnu druhú polovicu sezóny a ja si myslím, že je výhodou oproti ostatným lígám, že sme mali pauzu. Proti Juventusu očakávame dva veľmi intenzívne porovnania, máme veľký rešpekt pred nimi. Ak sa nám nepodarí hrať na najvyššej úrovni, budeme mať problémy. Samozrejme, že je v tejto fáze mojej kariéry je víťazstvo v Lige majstrov môj najväčší cieľ. Ale to my všetci chceme tento titul. Je to však ešte ďaleko, existuje na tej ceste ešte mnoho krokov.“

 

Dnes sa o trávení času v Dohe rozhovorí Sebastian Rode: „Po piatich tréningoch si teraz vychutnáme deň voľna. Spolu s Thomasom Müllerom a Philippom Lahmom sa chystám ísť si zahrať golf. To je príjemná zmena. Niektorí z nás tiež navštívia tu v Dohe finále tenisového turnaja ATP. Zatiaľ všetko klape. Podmienky sú opäť vynikajúce, aj keď som mal v prvých dňoch mierne obavy z opálenia na čele. Som tiež na vine, pretože som sa zabudol nakrémovať. Voľný deň nám naozaj urobí dobre, pretože teraz všetci cítime naše stehná. Je to naozaj vyčerpávajúce a preto je dôležitá regenerácia. Super je ľadový bazén. Vždy sa snažím vydržať tri minúty. Po návrate do hotela pijeme iontové nápoje a potom sa odovzdáme do rúk našich fyzioterapeutov, aby nám uvoľnili svaly. Masážne majú štyridsať päť minút a niekedy sú veľmi bolestivé. Regenerácie pre mňa tiež znamená veľa spať. Po obede si vždy rád na chvíľu ľahnem. A ešte jedna vec, ktorú môžem povedať: Raz večer som hral s Tomom Starke a našimi doktormi Volkerom Braunom a Rolandom Schmidtom Skat (kartová hra podobná mariášu – pozn. prekladateľa). Až do poslednej hry som bol na čele, potom ma predbehol Volker. No proste smola. Avšak bola to sranda!“

 

rode_06

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.