Novinka

Sústredenie Doha 2016 – 4.deň

09/01/2016

 

Sobota v Dohe sa niesla takmer pre všetkých v znamení oddychu. Tréner Guardiola doprial hráčom voľno na individuálnu rekreáciu. Niektorí hrali golf, iní za opaľovali na slnečnej terase hotela. Brankári Manuel Neuer, Sven Ulreich a Christian Früchtl absolvovali špeciálny tréning pod vedením trénera Toniho Tapaloviča. Mario Götze šliapal do pedálov stacionárneho bicykla. Po dobrom štarte do sezóny (10 zápasov, 4 góly, 2 asistencie), utrpel na začiatku októbra v kvalifikačnom stretnutí nemeckého národného tímu v Írsku zranenie a od tej doby je mimo hru.

 

doha3_01

 
Mario Götze: „Mojím hlavným cieľom je teraz byť čo najskôr fit a môcť znovu hrať. Pri spätnom pohľade je to hlúpe. Najprv to vyzeralo neškodne. Ale aspoň som mal šťastie, že som nemusel byť operovaný. V súťažných športoch tomu ale nemôžete zabrániť. Niekedy sa veci dejú, ktoré nemôžete ovplyvniť. Na konci tohto mesiaca dúfam v plnú tréningovú záťaž. Taký je plán. Potom chcem prispieť svojimi výkonmi k úspechu tímu a prevziať zodpovednosť. Chcel by som byť tvárou Bayernu a vyhrať veľa titulov. Pred nami je ťažký polrok, ale máme ideálnu východiskovú pozíciu. Ja som v dobrej nálade.“

 

Neskoro popoludní sa veľká časť tímu premiestnila na finále turnaja ATP medzi Novakom Djokovičom a Rafaelom Nadalom (6 : 1, 6 : 2). V hľadisku sme okrem trénera Pepa Guardiolu a Andreasa Junga mohli zazrieť Mehdiho Benatiu, Toma Starkeho, Joshua Kimmicha, Roberta Lewandowského, Maria Götzeho a Manuela Neuera. O niečo ďalej sedeli kamaráti z francúzskej reprezentácie Franck Ribéry a Nicolas Anelka.

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.