Novinka

Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých

01/11/2015

 

Začiatok jesenného mesiaca november si spájame so spomienkou na našich blízkych a známych, ktorí už nie sú medzi nami. Sviatok Všetkých svätých, Pamiatka zosnulých alebo tzv. Dušičky patria medzi málo dní v našom živote, ktoré sú prakticky celé venované spomienkam. V tieto dni si spomíname na minulosť a na ľudí, ktorí ju tvorili.

 

Na 1.novembra pripadá Sviatok Všetkých svätých. Pamiatku zosnulých alebo ľudovo Dušičky slávime 2.novembra. V rímskokatolíckej cirkvi je to deň liturgického roka, v ktorom sa modlíme za zomrelých. Pamiatka zosnulých sa slávi od 10. storočia. V krajinách s kresťanskou tradíciou je zvykom počas tohto dňa či obdobia navštíviť cintorín a rodinný hrob, rozsvietiť na ňom sviečku a položiť kvety, čo má symbolizovať vieru vo večný život a demonštrovať presvedčenie, že život hrobom nekončí.

 

Preto na chvíľku zastaňme priatelia a zaspomínajme na všetko, čo nás spájalo – lásku a úctu k blížnemu, vzájomné putá a vzťah človeka k človeku v živote vôbec. Pri spomienke na svojich blízkych, priateľov a kamarátov, ktorí už nie sú medzi nami si spomeňme aj na osobnosti nášho milovaného klubu FC Bayern, ktorí nás v blízkej alebo vzdialenej minulosti opustili. Venujme im spolu modlitbu a tichú spomienku.

 

Maťaš

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.