Novinka

Takto sa za posledné roky darilo Bayernu Mníchov v lige šampiónov

Bayern Mníchov sa počas svojej viac ako storočnej pôsobnosti osvedčil ako historicky najúspešnejší tím z Nemecka. S desiatkami titulov a pohárov z nemeckých súťaží na konte, Bayern nezaostával ani na medzinárodnej úrovni. V posledných rokoch sa mu ale v lige šampiónov prekvapivo nedarí. Aké boli posledné roky Bayernu v lige šampiónov UEFA a na čo sa môžeme tešiť?

 

Ešte v roku 2020 Bayern Mníchov dosiahol bájnu šesticu, a teda vyhral všetkých šesť líg a pohárov, v ktorých sa v danom roku predstavil, a teda vrátane ligy šampiónov za sezónu 2019/2020. Mníchov taktiež aj naďalej dominuje v nemeckej Bundeslige, i keď v tejto sezóne predbehol zatiaľ svojho najväčšieho rivala, Borussiu Dortmund, len o jediný bod.

 

No a nakoniec, ako to už býva tradíciou, Bayern tento rok dominoval aj v skupinovej časti ligy šampiónov. To lákalo mnohých fanúšikov veriť a staviť si na ďalšie úspechy, napríklad tu: https://online-stavkovanie.com/fortuna-mobilna-aplikacia/ Avšak nie všetci to videli tak pozitívne. Napriek úspechom, mnohí si stavili práve na to, že Bayern opakovane vo vyraďovacej časti súťaže vypadne. A urobili tak správne. Koniec koncov, v skupinovej časti Bayern dominuje pravidelne, ale je to štvrťfinále, ktoré je pre tento tím postrachom. Posledné tri roky sa mu stalo osudným.

 

Mníchovskému tímu sa podarilo vyhrať pohár šampiónov už šesť krát. Prvýkrát to bolo už v roku 1974 proti tímu Atletico Madrid. V tom bode však vôbec nemali v pláne spomaľovať. K ďalším dvom výhram ich doviedol vtedajší kapitán, Franz Beckenbauer, už hneď v ďalších dvoch sezónach.

 

Nasledovalo ale dvadsaťpäť ročné sucho. Ďalší krát sa dotkli pohára až v sezóne 2000/2001. Legendárne bolo ich ďalšie víťazstvo v roku 2013, kedy v Londýne porazili svojho odvekého rivala, Borussiu Dortmund. Doposiaľ posledný, šiesty titul, získali v sezóne 2019/2020.

 

V minulej sezóne ligy šampiónov bol Bayern Mníchov najsilnejším tímom skupinovej časti. Tak, ako aj Liverpool a Ajax, dosiahli 18 bodov, čo predstavuje 6 výhier a žiadnu prehru. Avšak v štatistike skórovaných gólov za a proti Bayern absolútne zdecimoval konkurenciu. Inkasovali len 3 góly. To všetko však nestačilo na to, aby sa prebojovali až k titulu. Úžasná skupinová časť bola zakončená veľkým sklamaním v štvrťfinále proti Villarreal.

 

V skupinovej časti sezóny 2022/2023 to nebolo inak. Bayern opäť, tentokrát ako jediný, finišoval bez jedinej prehry a v štatistike gólov za a proti bol ďaleko pred konkurenciou. Hviezdna cesta sa opäť raz skončila v štvrťfinále, tentokrát silami Manchester City, ktorí ich s prehľadom porazili.

 

Výsledky posledných troch sezón znejú, akoby Bayern bol pod akousi kliatbou. Podobné osudy však zasahujú aj iné vrcholové tímy. Nedá sa poprieť, že Bayern patrí medzi najlepšie tímy celej Európy a pravidelne to dokazuje poprednými priečkami vo všetkých súťažiach, v ktorých sa predstaví. Síce sa od roku 2020 nevedia prebojovať ďalej, než do štvrťfinále, fanúšikovia nezúfajú. Panuje dôvera, že súčasný tím na to má a ďalší titul je len otázkou času.

 

foto: © www.fcbayern.com

autor: MP

poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.