Novinka

Továreň na góly: Robert Lewandowski

17/09/2017

 

Robert Lewandowski zaznamenal v zápase 4.kola Bundesligy proti Mainzu 2 góly a celkovo sa v tejto sezóne Bundesligy trafil do čierneho už 5x. Portál fcbayern.com zhromaždil údaje o výkonoch kapitána poľského národného družstva.

 

Čísla a fakty:

 

8 – FC Bayern odohral v tejto sezóne sedem súťažných zápasov. Lewandowského bilancia v nich je osem gólov! To je najviac spomedzi všetkých útočníkov Bundesligy.

 

8 – Vo ôsmich z posledných deviatich ligových zápasov zaznamenal Lewandowski aspoň jeden gól (6x dokonca 2 góly a 2x hetrik).

 

13 – Počas Oktoberfestu strelil 13 gólov v domácich zápasoch Bundesligy. Viac má na svojom konte iba Gerd Müller (18 gólov).

 

24 – Už počas týždňa mal Lewandowski dôvod na radosť. Pri výhre 3:0 proti Anderlechtu strelil svoj gól 24-tý gól v Lige majstrov. Gól tak strelil v priemere každých 115 minút. To sa za Mníchov zatiaľ nikomu nepodarilo.

 

82 – proti Mainzu odohral svoj 100-tý zápas v Bundesligy za FC Bayern. Počas nich strelil 82 gólov! To sa tiež zatiaľ nikomu v našom drese nepodarilo. Okrem toho má na svojom konte 20 asistencií.

 

155 – Lewandowski je teraz aktuálne hráčom Bundesligy s najviac gólmi. Strelil ich zatiaľ 155. Druhý Mario Gomez ich má na svojom konte 154.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.