Novinka

Uli Hoeneß hovoril s Teresou Enke o depresii

05/11/2019

 

Pozvánka bola písaná rukou a bol to citlivý list, preto Uli Hoeneß nemohol odmietnuť Teresu Enke. V pondelok sa preto zúčastnil ako hosť diskusie „Aj hrdinovia majú depresiu“. Tú organizovala vdova po bývalom reprezentačnom brankárovi Robertovi Enkem, od ktorého smrti uplynulo 10. novembra 10 rokov. Divadlo Aegi v Hannoveri bolo vypredané s 1200 ľuďmi. Uli Hoeneß prišiel na podujatie so Sebastianom Deislerom. Bývalý reprezentant ukončil svoju kariéru v FC Bayern v roku 2007 predčasne. Pred diskusiou sa premietal dokumentárny film vytvorený NDR, v ktorom sa Enkeho príbeh rozvinul pomocou žijúcich svedkov.

 

Uli Hoeneß: „Nikdy nezabudnem, ako mi Sebastian povedal: Pán Hoeneß, už nemôžem viac hrať.“

 

Deisler, ktorý bol sužovaný depresiou, strávil noc v Dubaji v hotelovej izbe vtedajšieho manažéra. „Urobili sme všetko možné,“ hovorí Hoeneß.

 

Teresa Enke si výslovne želala prezidenta FC Bayern ako hosťa na pódiu.

 

Teresa Enke: „Poznám len pár ľudí, ktorí sú rovnakí ako pán Hoeneß a podporujú svojich zamestnancov bez ohľadu na to, či sú moderátormi alebo svetovými hráčmi. Z rozhovorov s Robertom viem, že to na neho vždy zapôsobilo. Vážim si ho aj preto, že nezrušil účasť na akcii len preto, že je to v súčasnosti v jeho klube turbulentné.“

 

Uli Hoeneß: „Je dôležité, aby sme všetci prispeli k tomu, aby sa rozšírená choroba ako depresie stala nedostupnou. Pani Enkeová robí so svojou nadáciou skvelú prácu. Otvorene hovoriť o tejto téme uľahčuje mnohým ľuďom otvorenie sa. Film, ktorý sme videli spôsobí zimomriavky. Myslím si, že v mnohých oblastiach sa k sebe správame príliš neúctivo. Po Robertovej smrti som toho veľa prehodnotil. Takéto udalosti sú dôležité aj preto, aby sa ľudia znova zobudili.“

 

Pri príležitosti desiateho výročia úmrtia Roberta Enkeho a z iniciatívy nadácie Robert Enke-Stiftung s podporou DFB a DFL sa bude držať minúta ticha pod hashtagom #gedENKEminute pri najbližšom zápase v sobotu proti Borusii Dortmund.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.