Novinka

Uli Hoeness: Bol to krásny čas. To je všetko!

15/11/2019

 

Pódium bolo prispôsobené na jeho poslednú veľkú reč. Posledný prejav prezidenta FC Bayern – jeho FC Bayern. Uli Hoeness začal tým, že povedal: „Chcem sa poďakovať tímu za otvorenie dverí pre veľké každoročné valné zhromaždenie.“ Hoeness pokračoval v tom, že okrem víťazstva nad Borussiou Dortmundom 4 : 0 v sobotu, zvíťazilo aj basketbalové mužstvo nad Albou Berlín, čo viedlo k „zachráneniu víkendu rodiny Hoenessovcov.“

 

S tým Hoeneß na chvíľu odložil správy a ohliadol sa späť na svojich 49 rokov pri FC Bayern. Od začiatku ako útočník svetovej úrovne, ktorý sa už stal manažérom vo veku 27 rokov a prostredníctvom seriózneho podnikového manažmentu sa z FC Bayern zmenil na globálnu značku. „Nikdy sme nerobili šialené veci a často sme úspešne hrali futbal,“ povedal Hoeness. Okrem mnohých titulov vynikajúci stav FC Bayern ukazuje, že má „dnes 293 000 členov“ a Allianz Arena „najkrajší štadión na svete“.
Preto bolo pre Hoeneßa veľmi dôležité, aby sa v bývalom generálnom riaditeľovi adidasu Herbertovi Hainerovi našiel vhodný kandidát, ktorý ho nahradí. Je to „pre klub úžasná vec“, povedal Uli. To isté platí pre Olivera Kahna, ktorý v blízkej budúcnosti nahradí Karl-Heinza Rummeniggeho ako generálneho riaditeľa FC Bayern.

 

Z viac ako 6 000 členov na výročnom valnom zhromaždení mal odstupujúci prezident veľkú podporu. Počas jeho reči bol vždy potlesk – a keď sa Hoeneß rozlúčil so slovami: „Bol to úžasný čas! To je všetko, skončil som,“ hala vstala k standing ovation.

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.