Novinka

Uli Hoeness oslavuje 65.narodeniny

05/01/2017

 

Pre Karl-Heinz Rummeniggeho je Uli Hoeneß, „matkou všetkých manažérov“ a „dušou nášho klubu.“ Franz Beckenbauer ho popisoval aj ako „najdôležitejšieho človeka v histórii FC Bayern. Nikto neurobil toľko ako on.“ Dnes oslavuje prezident FC Bayern München eV oslavuje svoje 65. narodeniny. Zatiaľ čo iní sú už v tomto veku mysľou na dôchodku „Mister Bayern“ je plný elánu. Po tom, čo došlo k jeho znovuzvoleniu za prezidenta FC Bayern 25. novembra minulého roka, navyše s drvivou väčšinou hlasov (98,5%) sa tak 987 dní po svojej rezignácii vrátil na prezidentskú stoličku. Hoeneß je plný energie, má veľa plánov vo „svojom“ Bayerne. Ale dnes je čas iba na oslavu. So svojou rodinou, s priateľmi.

 

Hoeneß prišiel do Bayernu v roku 1970 ako hráč. V nasledujúcich rokoch vyhral všetky dôležité trofeje. Kariéru ukončil v roku 1979 vo veku iba 27 rokov v dôsledku zranenia. Následne odštartoval snáď ešte úspešnejšiu kariéru v pozícii manažéra. Vytvoril z Bayernu zďaleka najúspešnejší klub v Nemecku a jeden z najúspešnejších v Európe. Podieľal sa na stavbe Allianz Arena, vytvoril veľmi zdravú finančnú základňu a predovšetkým stále rastúcu fanúšikovskú základňu. To sú všetko úspechy FC Bayern, ktoré sú úzko späté s menom Uli Hoeneß. Po 30 rokov ako manažér nakoniec v novembri 2009 prevzal prezidentské kreslo po Franzovi Beckenbauerovi. Ako prezident odišiel z funkcie po svojom odsúdení v marci 2014. Teraz je Uli Hoeneß späť a pomáha formovať ako prezident a člen dozornej rady spoločnosti AG budúcnosť FC Bayern. Okrem toho chce podporovať mládež, ktorá bude od tela 2017 pracovať v novej akadémii mládeže. Spolu so svojím dlhoročným spoločníkom Rummeniggem chce začať v najbližších niekoľkých rokoch generačnú zmenu na úrovni manažmentu Bayernu. V neposlednom rade chce priviesť basketbalový tím, svoju druhú veľkú vášeň vedľa futbalu, po zisku nemeckého titulu v roku 2014 čo najskôr k titul ďalšiemu.

 

Uli Hoeneß: „Skončilo sa veľmi ťažké obdobie môjho života a vracia sa do toho normálneho života. Teraz sa zase teším a mám dôvod na radosť. Chcem byť prezident, ktorý je blízko k ľuďom a zaoberá sa s členmi a fanúšikmi. Chcem vedieť, na čom ľudia pracujú. Budem aj naďalej ponúkať svoje služby a snažiť sa pomáhať, aby sa združenie vyvíjalo a mohlo zvyšovať v európskej konkurencii. Budem robiť všetko pre to, aby som splnil vaše očakávania. Cítim sa veľmi dobre. Súkromne je všetko v poriadku. Môj návrat prebehol hladko. Je to pre mňa, ako by som nikdy nebol odišiel. Pre svet by som chcel znovu vidieť viac ľudí, než v posledných niekoľkých rokoch, žiť v mieri. Tento stály strach z teroristov, udalosti v Sýrii, v Iraku a v mnohých iných častiach sveta je nepríjemný. Musí mať deň a noc strach o svoje životy a to je hrozné.“
 

fcbayern.sk pri tejto príležitosti praje Ulimu do ďalších rokov života veľa, veľa, veľa šťastia, zdravia a osobných ako aj pracovných úspechov.  

 
foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.