V prvom prípravnom zápase AUDI Summer Tour 2017 prehrávame s Arsenalom FC

19/07/2017

Naši chlapci dnes v ďalekej Číne odohrali prvý prípravný zápas počas AUDI Summer Tour 2017. Súperom im bol anglický Arsenal FC. V 1.polčase sa gólovo presadil Robert Lewandowski, ktorý bezpečne premenil penaltu za faul na Bernata. V ďalšom priebehu 1.polčasu mali šance obe mužstvá, svoje tímy ale podržali brankári. Obaja nestarnúci brankári Tom Starke aj Petr Čech predviedli niekoľko rozhodujúcich zákrokov. Následne nás ešte čínsky rozhodcovia obrali o regulárny gól pre údajný ofsajd Tolissa. V nadstavenom čase 2.polčasu zrovnal skóre Iwobi. O víťazovi tak rozhodli až penalty. V nich sme ale totálne pohoreli, keď svoje pokusy postupne nepremenili Alaba, Sanches a ani Bernat. Za hostí nedal iba ElNeny. Z víťazstva sa tak tešil náš súper.

FC Bayern – FC Arsenal 1 : 2 po 11m (1 : 0, 0 : 1)

FC Bayern: Starke (46. Früchtl) – Rafinha (75. Götze), Hummels, Alaba, Bernat – Martínez (46. Sanches), Tolisso (75. Dorsch) – James (65. Pantovic) , Müller (46. Coman), Ribéry (75. Friedl) – Lewandowski (65. Wintzheimer)

Arsenal FC: Čech (71. Martínez) – Bielik (46. Bramall), ElNeny, Monreal – Maitland-Niles, Coquelin (46. Willock), Xhaka (62. Ramsey), Kolasinac (43. Nelson) – Özil (46. Iwobi), Welbeck (74. Nketiah) – Lacazette (46. Walcott)

rozhodca: Guan Xing (Čína)

divákov: 39 208

góly: Lewandowski (9./penalta) – Iwobi (90.+4)

penalty: Alaba nedal, 0 : 1 Ramsey, 1 : 1 Hummels, ElNeny nedal, 2 : 1 Coman, 2 : 2 Monreal, Sanches nedal, 2 : 3 Iwobi, Bernat nedal

žlté karty: Martínez / Coquelin, ElNeny, Willock