Novinka

V prvom prípravnom zápase výhra nad SV Lippstadt 08

16/07/2016

 

Prvý tréningový týždeň sme zakončili prípravným zápasom proti SV Lippstadt 08. Ten sme odohrali na štadióne Am Bruchbaum v Lippstadte a po polčase 0 : 3 sme nakoniec zvíťazili v pomere 3 : 4. Góly našich strelili Green, Robben a Ribéry a vlastný gól si strelil domáci Joswig. Čiernou škvrnou zápasu bolo keď sa Arjen Robben po pol hodine hry po šprinte chytil za stehno a následne sa nechal vystriedať. Rozsah zranenia, ani doba rekonvalescencie zatiaľ nie je známa.

 

Tento prípravný zápas bol darom Bayernu a rodáka z tohto mesta Karla-Heinza Rummeniggeho k jeho 60. narodeninám, ktoré mal vlani v septembri. Rummenigge je odchovancom Borussie Lippstadt (predchodca klubu SV Lippstadt 08), odkiaľ v roku 1974 prišiel do Bayernu. Výťažok zo zápasu sa rozdelí na polovicu medzi domáci klub a rovnako ako pomoc utečencom v meste Lippstadt.

 

V piatok pred zápasom tréner Carlo Ancelotti zhodnotil svoj prvý týždeň v Mníchove: „Som spokojný s mojím prvým týždňom. Všetci hráči boli veľmi sústredení a v dobrej kondícii. Všetko bolo dobré a že má stále veľa hráčov dovolenku, nie je problém. Je dôležité, že majú dobrý odpočinok. Oni hrali veľa. Máme čas. Bundesliga začína 26. augusta. Čo sa týka jazyka, nemčina nie je ľahká, ale učím sa ju už šesť mesiacov a hráči mi pomáhajú. S komunikáciou nie je žiadny problém. Futbal má len jeden jazyk. Niekedy tiež hovorím taliansky, niekedy aj španielsky. Ale myslím, že je dobré, keď všetci sa snažia hovoriť nemecky. K profesionalite to patrí. Mníchov je krásne a čisté mesto. Len by mohlo byť lepšie počasie, ale to nie je problém. V sobotu odohráme prvý prípravný zápas. Cieľom priateľských prípravných zápasov je zlepšiť vytrvalosť, organizáciu a taktiku. Chcem vidieť dobrý zápas a dobrý tímový duch môjho tímu. Chcem, aby moji hráči vyšli na trávnik a navzájom si medzi sebou pomáhali na jednotku. To je kľúčom k úspechu. Beriem so sebou ale aj dorastencov, pretože nechcem, aby moji hráči po jedinom týždni tréningu hrali počas 90 minút.“

 

SV Lippstadt 08 – FC Bayern 3 : 4 (0 : 3)

 

SV Lippstadt 08: Kampe – Kaldewey, Joswig, Lübbers, Kolodzig – Elitok, Kickermann, Bechtold, Jevric – Traufetter, Parensen

 

FC Bayern: Ulreich (46. Starke) – Rafinha (64. Tillmann), F. Götze (81. Fein), Martínez (46. Isherwood), Bernat (64. Friedl) – Lahm (61. Stingl), Alonso (61. Shabani), Benko (61. N. Tarnat) – Robben (36. Crnicki), Green (81. Hägler), Ribéry (46. Wintzheimer)

 

rozhodca: Florian Exner (Bielefeld)

 

divákov: 8 500 (vypredané)

 

góly: 0 : 1 Green (9.), 0 : 2 Robben (16.), 0 : 3 Ribéry (33.), 0 : 4 Joswig (49./vlastný), 1 : 4 Rump (51.), 2 : 4 Parensen (57.), 3 : 4 Maiella (87.)

 

žlté karty: – / –

 

 

foto: www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.