V treťom prípravnom zápase AUDI Summer Tour 2017 zdolávame Chelsea FC

25/07/2017

V treťom prípravnom zápase počas AUDI Summer Tour 2017, ktorý bol zároveň súčasťou turnaja nazvaného Medzinárodný pohár majstrov sme zdolali anglický Chelsea FC v pomere 3 : 2. Zápas bol v znamení dvoch rozdielnych polčasov. Kým v tom prvom dominovali naši chlapci, v druhom mali viac z hry angličania. Skóre zápasu otvoril už v 6.minúte Rafinha, po ktorého krížnej strele asi z 25 metrov zapadla lopta presne k tyči Courtoisovej bránky. V 12.minúte vnikol do šestnástky Ribéry, odcentroval pred bránku, pre nabiehajúceho Jamesa je center privysoký, presne ale dopadne na nohu Müllera, ktorý ju z prvej pošle do bránky. V 18.minúte Ribéryho center nájde úplne voľného Jamesa, ten ale z dobrej pozície prestrelí bránku. V 26.minúte je už 3 : 0, keď Müller z 25 metrov obstrelí brankára Chelsea. V závere 1.polčasu najprv Starke vyráža gólovú strelu Batshuayia, následne mieri hlavička Cahilla tesne vedľa bránky. V nadstavenom čase ale lopta prejde našou šestnástkou až ku Marcosovi Alonsovi a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste a stanoví polčasový výsledok. Po zmene strán najprv zaujme v 72.minúte strela Luiza, ktorá trafí tyč. V 85.minúte sa lopta po rohovom kope dostáva až k Batshuayimu a ten ju pošle do našej opustenej bránky. Súper sa už ale na viac nezmôže a tak si na svoje konto pripisujeme prvé ázijské víťazstvo.

Chelsea FC – FC Bayern 2 : 3 (1 : 3)

FC Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Christensen (64. David Luiz), Cahill – Moses, Kanté, Fabregas, Alonso – Willian, Batshuayi (87. Baker), Boga (64. Morata)

FC Bayern: Starke (46. Früchtl) – Rafinha (63. Götze), Hummels, Martínez, Friedl – Sanches, Tolisso (63. Pantovic) – James, Müller (81. Wintzheimer), Ribéry (81. Dorsch) – Lewandowski (46. Coman)

rozhodca: Muhd Taqi Aljaafari (Singapur)

divákov: 53 000 (vypredané)

góly: Marcos Alonso (45.+3), Batshuayi (86.)  – Rafinha (6.), Müller (12. a 26.)

žlté karty: Moses / –