Novinka

Vtipná konverzácia na Twitteri medzi Hummelsom a FIFOU

Nemecký obranca Matt Hummels má byť za čo vo svojom živote vďačný. Počas svojej profesionálnej kariéry si hneď dvakrát siahol na pohár nemeckej Bundesligy a ušlo sa mu aj víťazstvo na Majstrovstvách sveta v Riu. Navyše, jeho pôsobenie v tíme Borussia Dortmund ho nedávno zanieslo pod radar Bayernu, ktorý si domáci talent nenechal ujsť a uchmatol ho sám pre seba. Na prvý pohľad ideálna situácia, ale ako to už v živote býva, nič nie je dokonalé a to platilo do polovice decembra aj pre Hummelsa.

 

V prípade futbalistu však nejde o nič ohrozujúce život. Práve naopak. Keď sa tesne pred Hummelsovými narodeninami jeden z jeho fanúšikov na Twitteri, spýtal, čo by si hráč želal na 28. narodeniny (ktoré oslavuje 16. decembra), futbalista vtipne odpovedal: mať vyššiu rýchlosť v hre FIFA 2017. V tom momente bola jeho virtuálna rýchlosť 64, čo predstavovalo o štyri body nižšiu hodnotu, akú má 33-ročný spoluhráč Philipp Lahm, a dokonca 15 bodovú stratu na stredopoliara Jerome Boatenga. Jedinou útechou Hummelsa mohla byť iba podstatne nižšia rýchlosť Xaviho Alonsa, mizivých 33.

 

Hummelsov komentár deň pred jeho narodeninami pritiahol mnoho pozornosti a vyvolal na internete šum. Aj keď vo futbalovej hre nie je problém nájsť mnoho príkladov nadhodnotených hráčov, dielňa počítačovej hry, EA Sports, v tomto prípade poslúchla hráčovu prosbu a v ultimate tíme mu navýšila rýchlosť na 85. Ako bonus, hráč ešte dostal aj osobnú kartičku z hry nesúcu jeho profil a štatistiky.

 

EA Sports sa na hráča obrátilo ako inak ako na Twitteri. V odpovedi na jeho predošlý tweet mu dielňa poblahoželala k narodeninám a ospravedlnila sa za meškanie. Zároveň hráča požiadala, aby ich kontaktoval a mohol tak obdržať personalizovanú kartičku.

 

So štatistikami v hre v poriadku sa Hummelsova pozornosť môže po vianočnej prestávke znovu uprieť na dosahovanie reálnych výsledkov na trávniku. Bayern momentálne figuruje na prvej priečke tabuľky zo ziskom 39 bodov (o tri body vyššie ako druhý Leipzig) a je v záujme všetkých hráčov, aby si tím vedenie udržal až do konca sezóny. Prvým súperom v druhej časti ligy bude pre Bayern klub z polovice tabuľky, Freiburg. Stávkové kancelárie, vrátane bet365, dávajú neprekvapivo jasné šance na úspech Bayernu, pričom o polovicu menej pravdepodobný výsledok bude remíza. Teraz ale nechajme hráčov na chvíľu si oddýchnuť, nech sa môžu v januári vrátiť čerství a pripravení znovu bojovať.

 

 

autor a foto: Juraj Mička
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.