Novinka

Vyhlásenie o neúčasti Lucasa Hernándeza

07/10/2019

 

FC Bayern Mníchov v sobotu večer informoval Francúzsku futbalovú asociáciu (FFF), že nemôže z dôvodu zranenia kolena poslať svojho obrancu Lucasa Hernándeza na reprezentačný zraz francúzskeho národného tímu.

 

V dôsledku toho francúzska federácia v pondelok informovala FC Bayern, že Lucas Hernández je stále potrebný, pretože ho musí vyšetriť lekársky tím francúzskeho národného tímu v Paríži. Táto činnosť francúzskej federácie je podľa stanov FIFA možná.

 

Karl-Heinz Rummenigge: „Som podráždený správaním francúzskej federácie. Chcel by som zdôrazniť, že Lucas Hernández minulý utorok v Londýne nemohol hrať v zápase Ligy majstrov proti Tottenhamu Hotspur a rovnako ani v sobotu v našom zápase v Bundeslige proti TSG 1899 Hoffenheim. Vyhlásenie citované francúzskym trénerom Didierom Deschampsom, podľa ktorého je Lucas Hernandez doslova tiež ochotný „hrať s jednou nohou“ bolo pre nás veľmi prekvapujúce. Zo štyroch požadovaných francúzskych reprezentantov samozrejme na zraz pôjdu traja zdraví Kingsley Coman, Corentin Tolisso a Benjamin Pavard.

 

Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt (klubový lekár FC Bayern): „Som zodpovedný za zdravie Lucasa Hernándeza a hovorím, že nemôže hrať v nadchádzajúcich zápasoch francúzskeho národného mužstva, takže vyslanie do Paríža nemá zmysel.“

 

foto: © www.fcbayern.com

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.