Novinka

Výkonný výbor menuje Marion Kiechle a Joachima Müllera do poradného výboru

15/11/2022

 

Znovuzvolený výkonný výbor FC Bayern München eV na svojom prvom zasadnutí v novom funkčnom období vymenoval v súlade so stanovami správny poradný výbor klubu. Vymenovaný boli Dr. Marion Kiechle a Joachim Müller, zatiaľ čo prof. Dr. Herbert Henzler a Prof. Dr. Heinrich von Pierer opustil poradný zbor po mnohých rokoch služby. Dr. Herbert Henzler bol členom správnej rady od roku 1995 a členom dozornej rady FC Bayern München AG od roku 2003 do roku 2010. Dr. Heinrich von Pierer bol členom poradného zboru od roku 2010.

 

Dr. Marion Kiechle je profesorkou gynekológie a pôrodníctva na Technickej univerzite v Mníchove a riaditeľkou ženskej kliniky na Klinikum Rechts der Isar. V roku 2018 bola bavorskou štátnou ministerkou pre vedu a umenie. Joachim Müller je generálnym riaditeľom Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) so sídlom v Mníchove.

 

Ďalšími členmi sú Dr. Edmund Stoiber, Dorothee Bär, Georg Fahrenschon, Peter Kerspe, Lars Klingbeil, Hildegard Müller, Dieter Reiter, Josef Schmid, Alexandra Schörghuber a Jochen Tschunke.

 

Herbert Hainer: „Sme veľmi radi, že náš správny poradný výbor, ako dôležitý poradný orgán FC Bayern, bude naďalej obsadený špičkovými osobnosťami z biznisu, politiky a teraz aj z vedy. Osobitne by som sa chcel poďakovať Herbertovi Henzlerovi a Heinrichovi von Piererovi za ich dlhoročnú cennú a priateľskú podporu FC Bayern v ich úlohách členov poradnej rady. Vďaka nasadeniu takýchto osobností je náš klub vždy prvotriedny a pripravený na tituly aj mimo ihriska. Mám veľkú radosť z našich nováčikov Marion Kiechle a Joachima Müllera. S pani Kiechle získavame vynikajúcu vedkyňu, ktorá bude so svojimi rôznorodými praktickými skúsenosťami cennou oporou. Joachim Müller obohatí poradnú radu ako vrcholový manažér Allianz o svoje ekonomické znalosti. Som tiež veľmi vďačný, že všetci ostatní predchádzajúci členovia poradného zboru súhlasili s tým, že budú naďalej k dispozícii pre mandát v administratívnom poradnom zbore.“

 

foto: © www.fcbayern.com

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.