Vysoké víťazstvo v druhom prípravnom zápase sezóny 2017/2018

09/07/2017

V druhom prípravnom zápase zaknihovali naši chlapci vysoké víťazstvo v pomere 9 : 1 (po polčas 5 : 0) nad FSV Erlangen-Bruck. O góly sa postarali v 1.polčase Franck Evina (16. a 27.), Marco Friedl (19.) a Kingsley Coman (30. a 41.). V 2.polčase Strein (53.), Hingerl (79. a 89.), Obermair (83.). Čestný úspech domácich zaznamenal Foth (85). Z A-mužstva do hry zasiahli Hummels, Martínez, Bernat, Coman a Thomas Müller.

Mats Hummels: „Bol to dobrý zápas. Mali sme len pár hráčov A-mužstva, ale je dobre, že mladí hráči sa môžu ukázať. Je tu niekoľko veľmi šikovných chlapcov. Máme zatiaľ za sebou dobrý program s intenzívnymi tréningovými jednotkami. Každá jednotka je pre nás dobrá, pretože môžeme hrať a takticky sa zlepšovať.“

Zostava FC Bayern: Starke (46. Hoffmann) – Türkkalesi (60. Obermair), Martinez (60. Fein), Hummels (46. Mai), Bernat (46. Köhn) – Pantovic (46. Tarnat), Friedl – Coman (60. Hingerl), Müller (60. Wintzheimer), Tillman (46. Strein) – Evina

V pondelok už tréner Ancelotti na tréningu privíta aj doteraz dovolenkujúcich reprezentantov. Nasledujúcu sobotu (15.júla) nás čaká Telekom Cup a potom v nedeľu (16.7) odchod na takmer dvojtýždňový Audi Summer Tour do Číny.