Novinka

Výstavba tréningového centra mládeže v plnom prúde

08/09/2016

 

V októbri minulého roku (16/10/2015) bol položený základný kameň nového športového areálu s akadémiou mládeže na Ingolstädter Straße na severe Mníchova.

 

Práca na projekte pre budúcnosť Bayernu na mieste bývalých kasární postupujú rýchlym tempom. Práce na celkovo 30 hektároch v sume asi 70 miliónov eur budú dokončené v lete 2017. Ako bude mnoho budov vyzerať je už jasne vidieť teraz. Napríklad klubovňa je priamo pri vchode do objektu. Okrem verejnej reštaurácie a prezentačných miestností tu bude tiež veľké lekárske centrum. Pred klubovňou bude centrálne námestie. Odtiaľ povedie prístup k srdcu výchovného centra mládeže – Akadémie. Jeho súčasťou bude aj 35 bytov o veľkosti 28 metrov štvorcových, ktoré majú slúžiť pre talenty, ktoré žijú príliš ďaleko, aby mohli cestovať každý deň na tréning. V prízemí Akadémie bude veľká jedáleň aj kancelárie pre všetky tímy a zamestnancov. V zadnej časti šatní budú liečebné priestory a miestnosti pre fyzioterapeutov. Tiež je tu postavený veľký bazén pre prácu s rekonvalescentmi. Na prvom poschodí Akadémie bude veľká spoločenská miestnosť so sklenenou kupolou, v ktorej budú môcť talenty tráviť voľný čas. Priamo oproti Akadémii bude malý štadión s tribúnami pre takmer 2500 divákov. Keď sa na nich postavíte celkom hore a pozriete sa na východ, potom môžete odtiaľ veľmi dobre vidieť obrysy Allianz Arény. Na severnej strane nebudú žiadne divácke tribúny. V tejto oblasti budú šatne a iné spoločenské miestnosti. Vedľa malého štadióna, budú 2 ihriská jeden s prírodným a druhý s umelým povrchom. Všetky tri ihriská budú samozrejme vykurované. Celkovo má byť v areáli osem ihrísk pre tréning a zápasy. Krytú halu s hľadiskom pre 200 divákov budú primárne využívať hádzanári FC Bayern ako aj mládežnícke basketbalové tímy, ale aj v chladných zimných mesiacoch bude k dispozícii aj futbalistom.

 

Heiko Vogel (športový riaditeľ juniorského tímu): „Nájdeme tu v celku výborné podmienky pre prácu s našou mládežou. Som úplne spokojný.“

 

 

foto: © www.fcbayern.de

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.