Novinka

Wenger netají svoj záujem o koučovanie Bayernu

08/11/2019

 

Arsene Wenger posiela varovanie, že by mohol prevziať miesto trénera v Bayern Mníchov. V jeho prospech hrá i to, že Francúz ovláda nemecký jazyk. Bývalý manažér Arsenalu vyzerá byť favoritom v boji o túto pozíciu, no Marcel Desailly verí, že by sa na tú prácu nehodil. 

 

Nahradiť by mohol Nika Kovaca

Bývalý francúzsky obranca Chelsea, Marcel Desailly verí, že Arsene Wenger už viac nepatrí do kategórie ľudí, ktorí by trénovanie Bayernu zvládli. Wenger je však v súčasnosti najpravdepodobnejšou možnosťou – vedenie by mal prevziať po odchode Nika Kovaca. Šampióni nemeckej Bundesligy potvrdili Kovacov odchod po tom, ako prekvapivo prehrali v zápase proti Eintracht Frankfurt za stavu 5:1. Kovac tak odišiel po vzájomnej dohode oboch strán. Napriek nevydarenému zápasu sa však Bayern drží na vrchole tabuľky. Ponuky pre futbal totiž ukazujú, že mníchovský velikán má zo všetkých tímov najväčšiu šancu opäť vyhrať nemeckú Bundesligu – kurz na ich celkové víťazstvo je 0.40.

 

Wenger by kariéru mohol ukončiť získaním ligového titulu

Wenger potvrdil, že je otvorený možnosti, že by vedenie v Mníchove prebral aj takto narýchlo a kontaktoval klub s tým, že bude čakať na rozhodnutie. Nemecké médiá tiež informujú o tom, že Wenger je motivovaný ukončiť svoju manažérsku kariéru výhrou ligového titulu, čo by sa mu v Bayerne podľa neho mohlo podariť. Zostáva nám teda už len počkať, ako sa k tomu celému postaví vedenie nemeckého Bayernu Mníchov a akú prípadnú ponuku na spoluprácu Wengerovi dá. 

 

Wengerov vek by tímu mohol uškodiť

Desailly sa však otvorene vyjadril, že si myslí, že Wengerov vek by mohol spôsobiť, že na plnohodnotnú prácu hlavného trénera sa už skrátka nehodí. Takáto záťaž už vraj preňho nie je vhodná. Dodal však, že Wenger má úžasné schopnosti pretvoriť tím a vybudovať hodnotnú filozofiu klubu, no pravdepodobne už len v rámci akadémie. Ako hlavného trénera ho už nevidí. Môže za to fakt, že Wenger má 70 rokov. Wengera sa na špekulácie ohľadom jeho možného príchodu do Bayernu opýtali aj médiá. Médiám však nedokázal poskytnúť definitívnu odpoveď, práve naopak. Vyjadril sa, že práve v tejto chvíli sú jeho myšlienky niekde inde ako pri manažmente tímov a chcel by hovoriť radšej o zápasoch Ligy majstrov. Novinárom vyčítal, že naňho vyštartovali tak sprudka. 

 

Trénerom na najvyššej úrovni bol celých 36 rokov

Wenger však pre médiá hovoril aj o tom, že trénovanie bolo jeho celým životom a každý, kto s trénovaním skončí vraj povie, že im v živote chýba športová intenzita. Sú podľa neho však aj veci, ktoré vám chýbajú viac i také, čo vám nechýbajú vôbec. On si podľa vlastných slov užíva neprítomnosť tých menej príjemných záležitostí, ktoré sa s profesiou profesionálneho trénera spájajú. Čo mu však naozaj chýba je vyhrávanie zápasov, príprava tímu na stretnutia a zdieľanie spoločných emócií. Wenger tiež rozprával o tom, že bol profesionálnym futbalovým koučom od svojich 33 rokov a kariéru ukončil, keď mal 69. Po celý čas trénoval tímy s tými najzvučnejšími menami, a to po celých 36 rokov bez prestávky. Takže aj keby sa opäť vrátil na ihriská, rok prestávky od všetkého stresu a tlaku mu určite len a len prospel. Dodal tiež, že ľudia čo ho poznajú mu hovoria, že v súčasnosti pôsobí oveľa uvoľnenejšie – a vraj sa tak aj sám cíti. 

 

autor a foto: PE

poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.